.

Кандидат від партії Ердогана програв вибори мера Стамбула

Кандидат від опозиційної Народно-республіканської партії Екрем Імамоглу переміг на повторних виборах мера Стамбула

За підсумками обробки 98% бюлетенів він набирає 53,9% голосів, повідомляє ВВС.

Кандидат від панівної Партії справедливості та розвитку й найближчий соратник президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана Біналі Йилдирим набирає 45,2% голосів. Він уже публічно визнав свою поразку і привітав суперника з перемогою.

"Я вітаю свого конкурента і бажаю йому удачі. Ці вибори ще раз показали, що демократія в нашій країні безумовна. Бажаю, щоб Імамоглу керував Стамбулом і докладав усіх зусиль для служіння місту і його жителям", - сказав Йилдирим.

Переможця привітав і президент країни. Імамоглу назвав свій успіх перемогою всього міста і заявив про готовність співпрацювати з президентом Туреччини Ердоганом.

"Для розв'язання нагальних проблем Стамбула дуже важлива координація місцевої адміністрації з центром. Я готовий працювати. Ніяка політика ні в якому разі не вище потреб громадян в мирі, спокої, охороні здоров'я, можливості працювати", - сказав Імамоглу.

Він додав, що його перемога означає "нову сторінку для міста та країни". "На цій новій сторінці будуть справедливість, рівність та любов", - заявив політик.

Імамоглу представляє опозиційну Народно-республіканську партію Туреччини, яка є найстарішою у країні. Стамбул — ключове місто для Ердогана. Він сам починав тут велику політичну кар'єру, перемігши на виборах мера в 1994 році.

Крім того, величезний мегаполіс з населенням близько 17 мільйонів людей — фінансовий, культурний і економічний центр Туреччини.

  • Результати виборів мера в березні цього року, перемогу на яких також здобув Імамоглу, були анульовані. ЦВК країни пояснила це тим, що деякі члени виборчих комісій були призначені не з-поміж держслужбовців, а також через наявність непідписаних протоколів.

новини партнерів

5 грудня, 2020 субота

4 грудня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати