live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Світовому банку радять Україні “зупинити стрімке зростання” мінімалки


фото: rfe
До завершення основних структурних реформ в економіці Україні важливо зупинити стрімке зростання мінімальної заробітної плати

Про це в інтерв'ю DT.UA сказала економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.

"Наразі дуже важливо зупинити стрімке зростання МЗП (мінімальної заробітньої плати. - Еспресо) до того моменту, поки не буде завершено основні структурні реформи в економіці. Крім того, будь-які підвищення заробітних плат і надбавок у державному секторі наразі теж небажані, оскільки зрештою вони матимуть негативні наслідки для економічного зростання. Тобто чистий економічний ефект від них буде негативним, - обмежена кількість населення виграє від збільшення своїх доходів, тоді як решта економічних агентів постраждають", - сказала Головач.

Вона нагадала, що у 2017 році МЗП фактично подвоїли, а у 2018 році - збільшили ще на 30%. Крім того, і вчителі, і лікарі отримали додаткові секторальні надбавки.

"У результаті заробітна плата в держсекторі як відсоток від ВВП зросла із 9,6% у 2016 році до 11% - у 2018-му (це з урахуванням зарплат у секторі вищої освіти)", - стверджує Головач.

За її словами, таке зростання мінімальної зарплати можна розглядати як один із чинників зростання інфляційого тиску.

"Якщо порівнювати із зіставними європейськими країнами, то і 9,6% — це багато, а 11% - це дуже багато. З одного боку, на ці видатки йдуть кошти, які могли б інвестуватися в інфраструктуру, а з іншого - вони формують попит у тих секторах, які не можуть забезпечити нам сталого економічного зростання і частково є чинниками тиску на інфляцію", - наголосила Головач.

Читайте також: В Україні хочуть знову підвищити мінімальну зарплату. Чому це погана ідея

  • Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата зросла до 3200 грн.
  • А з 1 січня 2018 року мінімальну заробітну плату в Україні підвищили до 3723 грн, а вже з 1 січня 2019 року показник досягнув 4173 грн.

новини партнерів

15 листопада, 2019 п'ятниця

15 листопада, 2019 п'ятниця

14 листопада, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати