live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Попри заяви Філарета Патріарх Варфоломій підтвердив самостійність ПЦУ


фото: radiosvoboda
Вселенський Патріарх Варфоломій підтвердив, що Православна церква України – самостійна, і спростував пропагандистські заяви Москви та Філарета

Про це він сказав в інтерв’ю ТСН.

“Наш Патріархат є істинною Материнською Церквою. Як істинна Мати він, за прикладом премудрого Соломона, стосовно тих, хто був у розколі, протягом трьох місяців провів там Об’єднавчий Собор. Він почув і прийняв офіційне прохання всього Собору про автокефалію, і тоді він надав їм статус автокефалії”, – зауважив Патріарх Варфоломій.

Він також додав, що Вселенський Патріархат тривожився за долю Української церкви поки вона була під владою Московської Патріархії.

“Чи ви вважаєте, що Патріархату було легко протягом усіх цих років переживати відлучення своїх дітей від обіймів і підтримки Матері? У жодному разі. Навпаки. Материнська Церква, що з таким тяжким трудом катехизувала, хрестила, очистила й навчила своїх дітей, створила для них абетку, в силу зовнішніх обставин була вимушена сказати їм: “Дітки, тепер ви повинні самі давати собі раду й жити самоврядуванням, але коли вам буде дуже тяжко, ваша Мати завжди поруч з вами й готова допомогти вас усіма своїми духовними ресурсами, особливо своїм досвідом”, - сказав Патріарх.

новини партнерів

15 листопада, 2019 п'ятниця

15 листопада, 2019 п'ятниця

14 листопада, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати