live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рахункова палата вимагає допуск до документів "Нафтогазу"

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив про недопуск контрольної групи членів відомства до аудиту оператора газотранспортної системи України держкомпанії "Укртрансгаз"

Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Рахункова палата вимагає від уряду забезпечити належний допуск до "Нафтогазу", "Укртрансгазу" та низки інших об’єктів для проведення аудиту ефективності управління об’єктами державної власності у нафтогазовому комплексі. 

Пацкан наголосив, що рішення про проведення відповідного аудиту було ухвалене Рахунковою палатою на початку липня. Зокрема, в рамках проведення аудиту мають бути перевірені сім об’єктів. Серед них "Укртрансгаз", яке провадить діяльність з транспортування і зберігання газу, задля чого управляє та користується державним майном, окремо магістральними трубопроводами.

Водночас, підкреслив Валерій Пацкан, в понеділок, 15 липня, контрольна група Рахункової палати на чолі з членом Рахункової палати Ігорем Яремчуком, офіційно попередньо повідомивши про свій візит, прибула на вказаний об’єкт, але до проведення аудиту допущена не була.

Рядові співробітники "Укртрансгазу" заявили, що керівництво на робочому місці відсутнє та без їх вказівки аудиторів не допустять. Керівник "Укртрансгазу" в телефонній розмові з членом Рахункової палати повідомив про відсутність підстав для проведення аудиту, небажання надавати необхідні документи та допускати до приміщення. При цьому ні керівник, ні службові особи "Укртрансгазу" належних правових підстав для відмови в аудиті не надали.

Контрольна група викликала представників правоохоронних органів для фіксації факту перешкоджання діяльності, що є злочином проти авторитету державної влади. Наразі поліцією відкрите кримінальне провадження за даним фактом.

"Наступний вихід буде безпосередньо до "Нафтогазу". Тому я звертаюся з вимогою до Глави уряду та правоохоронців сприяти тому, щоб Рахунковій палаті не перешкоджали. Далі так ситуація не може тривати і уряд має в це втрутитися", − сказав Валерій Пацкан.

новини партнерів

11 липня, 2020 субота

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати