live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацкомісія виправдала закарпатця, який відбув у ГУЛАГу 25 років

Національна комісія з реабілітації виправдала 90-річного закарпатця Івана Мирона, який відбув 25 років радянських таборах, не попросивши про помилування

Про це повідомляють в Інституті національної пам'яті.

Досі Іван Мирон був єдиним, хто відбув 25 років таборів, і з кого не зняли обвинувачення в державній зраді.
“Закарпатець Іван Мирон цього року відсвяткував своє 90-річчя. Нині він – єдиний із Закарпаття, хто відбув у таборах ГУЛАГу усі 25 років, не попросивши про помилування, і єдиний, хто досі лишався обвинуваченим у «державній зраді». Іван Мирон став першим, з кого Національна комісія з реабілітації зняла всі обвинувачення, керуючись новим Законом України “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років,” - йдеться в повідомленні.

У 1950 році йому прийшла повістка йти служити в червону армію, але Мирон не захотів обертати зброю проти своїх і зв’язався з націоналістичним підпіллям, обравши нелегальне становище.

“Давати присягу владі, яка стільки зла принесла моїй сім'ї й всій Україні, я не міг. Як я міг присягнути тим ворогам, які зробили моїх батьків рабами на своїй землі?!”, - зізнавався Іван Васильович. 

Іван Мирон став одним із небагатьох українців, хто дожив до офіційної реабілітації й, відповідно, дочекався визнання державою правдивості своєї боротьби за вільну Україну. Більшість із тих, чиї справи розглядала Національна комісія з реабілітації, отримали цей статус посмертно.

Зауважимо, що за новим законом статус потерпілих від репресій отримали й діти репресованих, які на момент арешту батьків були неповнолітніми, і дружини “ворогів народу”, які часто після вироку чоловікам залишалися не лише без підтримки рідної людини, але і в повній суспільній ізоляції.

 

Фото з кримінальної справи 22-річного Івана Мирона.

null

 

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати