live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Антарктиді відбулося голосування на найвіддаленішій виборчій дільниці


фото: mon.gov.ua
На Антарктиді завершилося голосування на парламентських виборах на спецдільниці на станції "Академік Вернадський"

Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

До голосування долучилися 12 учасників 24-ї Української антарктичної експедиції. Голосування розпочалося о 8:00 за місцевим часом (о 14:00 за київським) і тривало 30 хвилин.

Полярники голосували лише за загальнонаціональними списками партій. Спецдільниця в Антарктиді не прикріплена до жодного з мажоритарних округів.

Станція "Академік Вернадський" розташована за 15 тис. км від Києва і є найвіддаленішою виборчою дільницею України, тож виборча процедура тут має свої особливості. Зокрема, полярники використовують роздруковані сканкопії бюлетенів, які надсилає ЦВК.

У день виборів в одному з приміщень станції встановлюють саморобну кабінку для голосування та урну. Відтак у присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів, а сканкопію протоколу результатів голосування відразу через інтернет відправляють до Києва.

Полярники голосували на станції в приміщенні бару "Фарадей". Cкринькою для голосування слугував прозорий бокс для їжі, в якому проробили отвір для бюлетнів. Після голосування та підрахунку голосів оригінали документів переклали в конверти та опечатали їх. За нагоди ці документи передадуть до ЦВК.

новини партнерів

11 липня, 2020 субота

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати