live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Хмельницькому дівчина захворіла на дифтерію, але лікувати нічим


фото: dpsscn.gov.ua
21-річна дівчина з Хмельницького захворіла на дифтерію. Однак, головний інфекціоніст України Ольга Голубовська застерегла про відсутність сироватки

Про це повідомила Голубовська на сторінці у Facebook.

“У Хмельницькому зафіксовано випадок дифтерії, лікувати нічим. Наявні імуноглобуліни протерміновані”,- написала Голубовська.

Крім того, Голубовська зауважила, що про дифтерію зараз багато говорять, але цього не достатньо. Адже, до епідемії треба підготуватися.

“Я багато бачила дифтерії, як і багато моїх колег, більш того, тема моєї кандидатської дисертації присвячена всім її ускладненням, крім міокардиту (окремо писалася робота).І наш досвід в питаннях дифтерії безцінний, бо жодна країна у світі не мала такого спалаху (хвороби – ред., ), - написала Голубовська.

Вона додала, що вже давно необхідно затвердити стандарти надання медичної допомоги у випадках захворювання та терапії.

“Але поки цього немає, наша кафедра спільно з ДЕЦ (Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я ред., ) підготувала ще кілька років тому відповідні настанови, вони, ясна річ, не затверджені, але опубліковані на сайті у вигляді проєкту. Користуйтеся, колеги. Це хоч щось”, - написала інфекціоніст.

Поза тим, Голубовська закликала подбати про сироватки, бо їх неможливо дістати навіть на чорному ринку.

“І я дуже прошу, хто-небудь, подбайте про сироватки, будь ласка. Бо навіть на чорному ринку її купити неможливо”, - написала вона.

  • Нагадаємо, в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила, що з 29 липня, розпочався місяць щеплень проти дифтерії для дорослих.

 

новини партнерів

20 жовтня, 2020 вівторок

20 жовтня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати