live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Баварія відкрила безкоштовний університет для всіх охочих


фото: hs-rm.de
Цього літа в Німеччині з'явився університет, де всі без винятку і абсолютно безкоштовно можуть набратися знань у німецьких професорів, причому не залишаючи домашнього дивана

У проекті Virtuelle Hochschule Bayern - Віртуальний університет Баварії - беруть участь три десятки баварських вишів. Серед них є володарі титулу "еліти", як Мюнхенський технічний університет і Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана, і менш відомі ВНЗ, наприклад, університет Регенсбурга, вищі школи Аугсбурга, Кобурга, Інгольштадта, Кемптена, передає Еспресо.TV з посиланням на DW.

На спеціальній платформі в інтернеті професори цих вишів розміщують свої лекції і семінари - німецькою або англійською мовами.

Досі лекції та курси Віртуального університету Баварії були доступні тільки учням баварських вишів. Новий проект Open vhb відкритий для всіх, хто хоче підтягнути німецьку, удосконалювати свої знання в конкретній галузі, зорієнтуватися з вибором професії або просто розширити горизонти.

Така освіта передбачена для трьох груп слухачів.

Проєкт існує з 2000 року, але тепер уже в трьох режимах. Віртуальні курси з розділу Classic безкоштовно можуть відвідувати студенти всіх університетів Баварії, що беруть участь у проєкті, і отримувати залікові одиниці (credit points). Розділ Smar" пропонує програми змішаного, або гібридного навчання, тобто студент отримує знання і самостійно в режимі онлайн, і з викладачем.

І, нарешті, новий формат OPEN vhb - подібний на масові відкриті онлайн-курси. Тут немає вимог до абітурієнтів. І взагалі не обов'язково бути студентом, щоб їх відвідувати. Все абсолютно безкоштовно і доступно для кожного. Залікові одиниці відсутні, зате можна отримати свідоцтво про відвідування курсу - після проходження онлайн-тестів.

Зараз на платформі - близько п'яти десятків таких веб-курсів для всіх, але пропозиція розширюватиметься.

Тематика охоплює найрізноманітніші галузі науки: від онлайн-маркетингу та фінансового менеджменту до мікробіології, генетики та ортопедії. Тут вчать, як убезпечити себе в соцмережах, зробити свій будинок розумним, говорити харизматично, справлятися зі стресом і управляти майбутнім. Знайшлося місце і таким модним явищам, як інтернет речей, промисловість 4.0 і навіть діджеїнг.

Деякі курси можуть бути особливо корисними для іноземців - тих, хто планує так чи інакше пов'язати своє життя з Німеччиною. "Німецька як друга іноземна", "Правопис: основні компетенції", "Навчання в Німеччині. Введення в німецьке академічне життя" - теж в програмі. Все - для самостійного освоєння. Супровід наставника цим форматом не передбачено.

новини партнерів

23 жовтня, 2020 п'ятниця

23 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати