Астрономи виявили вісім нових сигналів з глибокого космосу
Вчені описали відразу вісім повторюваних радіосигналів з глибокого космосу, які відомі як швидкі радіосплески (FRB)
Сигнали були виявлені радіотелескопом Канадського експерименту з картування інтенсивності водню (CHIME), пише Science Alert.
CHIME оптимізований для моніторингу дуже широкої смуги неба в більш низькому діапазоні частот, ніж радіотелескопи, такі як ASKAP або обсерваторія Паркс в Австралії, які також виявили FRB.
На початку 2019 року лише один з подібних загадкових сигналів, FRB 121102, з'являвся неодноразово. У січні вчені повідомили про другий повторювані сигналу FRB 180814. Тепер же загальна кількість повторюваних FRB змінилася до 10.
Вчені мають намір визначити, з якої частини Всесвіту вони надійшли, а також знайти подібності та відмінності між повторюваними FRB. Сигнали надходили серійно, а найдовша пауза між становила понад 20 годин.
Швидкі радіосплески, безумовно, викликають подив. Вони виявляються як піки в радіоданих, тривалістю всього кілька мілісекунд. Але за цей час вони можуть розряджати більше енергії, ніж 500 мільйонів зірок, подібних до Сонця. Більшість FRB виявляються тільки один раз і не можуть бути передбачені, тому відстежити сигнали до їх джерела дуже складно.
"Існує певна різниця між джерелами, причому деякі з них більш плідні, ніж інші. Після виявлення FRB 121102 ми вже знали, що сигнали можуть бути кластерними: іноді джерело не спрацьовує годинами, а потім раптово ви отримуєте кілька пачок даних за короткий проміжок часу", - сказав фізик Зіггі Плеуніс з Університету Макгілла.
Перші два повторювані швидкі радіосплески - FRB 121102 і FRB 180814 - демонстрували низхідний дрейф частоти, причому кожен пакет ставав послідовно нижче. Більшість з восьми нових ретрансляторів також продемонстрували це спадне зрушення частоти. Це може бути ключем до розуміння того, що виробляє сигнали.
- Актуальне
- Важливе