live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Астрономи виявили вісім нових сигналів з глибокого космосу

Вчені описали відразу вісім повторюваних радіосигналів з глибокого космосу, які відомі як швидкі радіосплески (FRB)

Сигнали були виявлені радіотелескопом Канадського експерименту з картування інтенсивності водню (CHIME), пише Science Alert.

CHIME оптимізований для моніторингу дуже широкої смуги неба в більш низькому діапазоні частот, ніж радіотелескопи, такі як ASKAP або обсерваторія Паркс в Австралії, які також виявили FRB.

На початку 2019 року лише один з подібних загадкових сигналів, FRB 121102, з'являвся неодноразово. У січні вчені повідомили про другий повторювані сигналу FRB 180814. Тепер же загальна кількість повторюваних FRB змінилася до 10.

Вчені мають намір визначити, з якої частини Всесвіту вони надійшли, а також знайти подібності та відмінності між повторюваними FRB. Сигнали надходили серійно, а найдовша пауза між становила понад 20 годин.

Швидкі радіосплески, безумовно, викликають подив. Вони виявляються як піки в радіоданих, тривалістю всього кілька мілісекунд. Але за цей час вони можуть розряджати більше енергії, ніж 500 мільйонів зірок, подібних до Сонця. Більшість FRB виявляються тільки один раз і не можуть бути передбачені, тому відстежити сигнали до їх джерела дуже складно.

"Існує певна різниця між джерелами, причому деякі з них більш плідні, ніж інші. Після виявлення FRB 121102 ми вже знали, що сигнали можуть бути кластерними: іноді джерело не спрацьовує годинами, а потім раптово ви отримуєте кілька пачок даних за короткий проміжок часу", - сказав фізик Зіггі Плеуніс з Університету Макгілла.

Перші два повторювані швидкі радіосплески - FRB 121102 і FRB 180814 - демонстрували низхідний дрейф частоти, причому кожен пакет ставав послідовно нижче. Більшість з восьми нових ретрансляторів також продемонстрували це спадне зрушення частоти. Це може бути ключем до розуміння того, що виробляє сигнали.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

21 жовтня, 2019 понеділок

22 жовтня, 2019 вівторок

21 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати