live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Кіпіані про позов Медведчука: 90% книги про Стуса - це документи

Журналіст Вахтанг Кіпіані розповів про свою книжку про політв'язня Василя Стуса, яку через суд вимагає заборонити депутат від фракції "Опозиційна платформа — за життя" та за сумісництвом кум Путіна Віктор Медведчук

Про це Вахтанг Кіпіані розповів у "Великому ефірі Василя Зими" на Еспресо.TV.

Віктор Медведчук був адвокатом в другому процесі над Василем Стусом. 29 серпня Вахтанг Кіпіані повідомив, що Медведчук подав на нього в суд через книжку "Справа Василя Стуса".

"Є 9 епізодів, у яких Медведчук вважає, що його честь, гідність і ділова репутація були мною якимось чином піддані сумніву або зневажені", - пояснив історик та автор книги.

За словами Кіпіані, 90% книги – це документи з процесу над Василем Стусом і частина – це публіцистичні або мемуарного характеру матеріали. 

"Частина книги – це записані мною інтерв'ю з останнім живим свідком, хто бачив Василя Стуса у камері, перед карцером, російським письменником Леонідом Бородіним. Є текст Василя Овсієнка – теж у минулому співкамерника Стуса - про смерть, самогубство чи інші версії смерті Стуса. І є таборовий зошит, який ми передрукували з дозволу Дмитра Стуса, сина поета, щоб показати єдині замітки, єдиний текст, який Василь Стус встиг за 5 років ув'язнення передати на волю", - зазначив журналіст. 

У книзі також є і публікації самого Кіпіані, які і піддалися остракізму з боку Медведчука. За словами автора книги, Медведчуку "здається, що ці тексти містять неправду, і він звернувся як громадянин до суду".

Вахтанг Кіпіані також зауважив, що він консультувався з адвокатами, і ніхто не каже, що справа програшна. Більшість матеріалів Кіпіані - це суб'єктивні роздуми про життя, творчість, долю поета, висловлювати які не заборонено законом.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати