live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Жорсткий Brexit: Лондон озвучив кризові сценарії


фото: reuters
Уряд Великої Британії оприлюднив деталі раніше засекреченого плану під кодовою назвою Operation Yellowhammer ("Операція Вівсянка)", в якому описаний сценарій дій і прогнози на випадок жорсткого Brexit 31 жовтня
Про це повідомляє DW.

Як випливає з документа, у разі виходу зі складу ЄС без угоди Велика Британія автоматично набуде статусу "третьої країни", а відносини з Брюсселем отримають характер "недружніх".

При цьому транспортний колапс, який утворюється в місцях перетину Ла-Маншу, може тривати до трьох місяців, а інтенсивність транспортного потоку скоротитися на 40-60 відсотків на день.

Це вплине на ввезення ліків і медичних препаратів в країну. Навіть підготувавшись, повністю уникнути негативного ефекту буде неможливо через короткі терміни зберігання ряду медикаментів.

Експерти також прогнозують проблеми з обміном даними між правоохоронними органами Великої Британії та ЄС. "Значна кількість" поліцейських будуть задіяні у придушенні протестів, вказується в документі.

Влада спробує дотримуватися політики "ні - новим перевіркам" на кордоні з Ірландією "за винятком обмеженого числа особливих випадків", однак у довгостроковій перспективі така модель себе не виправдає. При цьому, як очікується, у Північній Ірландії різко зростуть ціни на електроенергію.

Опозиційні депутати в парламенті також вимагали оприлюднити приватне листування, у тому числі в WhatsApp і Facebook, що належить ключовим помічникам прем'єра Бориса Джонсона і стосується припинення діяльності парламенту на п'ять тижнів. Ця прохання, однак, було відхилене владою як "недоречне".

Раніше повідомлялося, що глава уряду Сполученого королівства Борис Джонсон підготував план виходу з ЄС без відстрочки. Згідно з планом, подальші відстрочки по Brexit будуть юридично неможливі.

Крім того, Лондон звернувся до країн ЄС з пропозиціями укласти угоди в обхід Брюсселя.

Все по темі

новини партнерів

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати