live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада попередньо підтримала законопроєкт про відокремлення ГТС від Нафтогазу


фото: rada.gov.ua
Верховна Рада схвалила у першому читанні за основу законопроєкт №2239-1 щодо анбандлінгу Нафтогазу

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Верховна Рада України підтримала за основу в першому читанні законопроєкт №2239-1 "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу".

За проголосували 286 нардепів.

Відомо, що представники ТОВ "Оператор ГТС" та Секретаріату Енергетичного співтовариства ЄС досягли домовленості щодо змін до законодавства України, які є критично важливими для сертифікації ТОВ "Оператор ГТС України" та її успішного проходження як з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), так і з боку Секретаріату Енергетичного співтовариства ЕС.

Напрацьовані Оператором ГТС зміни до законодавства розроблені на виконання вимог постанови Кабінету міністрів України № 840 від 18 вересня 2019 року щодо відокремлення і незалежності Оператора ГТС (анбандлінгу).

З 1 січня 2020 року має відбутися юридичне відокремлення ТОВ "Оператор ГТС України". Володіти та керувати ним буде ПАТ "Магістральні газопроводи України", яке підпорядковане Міністерству фінансів України. Обрана модель забезпечує незалежність нового оператора ГТС від Групи Нафтогаз України - Naftogaz, повне відокремлення діяльності з транспортування газу від діяльності з його видобування та постачання.

"Суттю прийняття акту є внесення змін до законодавчих актів України з метою забезпечення реалізації вимоги відокремлення та незалежності оператора ГТС за моделлю ISO відповідно до закону України "Про ринок  природного газу", а також вимог щодо відокремлення та незалежності оператора системи передачі електроенергії згідно з законом України "Про ринок електричної енергії" та Третього Енергетичного Пакету ЄС", - наголошується у пояснювальній записці.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати