live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Безпрецедентне оновлення. Журнал "Фокус" визначив сотню найвпливовіших жінок України

У жовтні журнал "Фокус" традиційно представляє рейтинг "100 найвпливовіших жінок України", який існує з моменту заснування видання в 2006 році

Порівняно з попередніми, рейтинг 2019 року суттєво оновився: 59 учасниць у ньому — це нові імена. "Повне перезавантаження влади навесні цього року за масштабом можна порівняти хіба що з трансформацією країни після розпаду СРСР у 1991-му, — розповідає головний редактор Фокуса Євген Гордейчик. — Отже, недивно, що більшість нових імен у рейтингу пов'язані з командою Володимира Зеленського. Однак і решта політсил помітно оновили свої лави". 

З огляду на високу швидкість змін, що відбуваються, і надто невеликий термін перебування при владі представниць нової команди, Фокус цього року вирішив відмовитися від розстановки учасниць за місцями від 1 до 100 і розподілив їх за категоріями, які відповідають сфері їх діяльності: "Стратеги", "Кумири", "Лідери", "Керманичі", "Майстри", "Бізнесвумен".  

"З часу приходу Зеленського до влади минуло менше ніж півроку. Новий парламент існує і того менше. А Кабмін Олексія Гончарука, в якому чимало жінок, не пропрацював навіть і ста днів. До новачків додайте мінімум з десяток представниць колишньої влади, які залишаються на своїх місцях, але не надто впевнено. До того ж суцільна непередбачуваність "слуг народу", коли оточення Зеленського приймає ситуативні рішення. Зрештою отримуємо гримучу суміш, в якій навіть неможливо визначити впливовість тієї чи іншої людини. Одним словом, ми вирішили не лукавити перед читачами та відмовитися від рейтингування учасниць. Ми впевнені, що саме такий підхід у нинішній час найчесніше відображає ситуацію в країні. Можливо, наступний рік розставить усіх по місцях", — пояснює головний редактор. 

Серед нових учасниць рейтингу — міністр освіти і науки України Ганна Новосад, міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька, народний депутат (фракція "Голос") Кіра Рудик, народний депутат (фракція "Європейська солідарність") Яна Зінкевич. Також уперше в рейтингу — Олена Зеленська, яка цього року отримала статус першої леді. До рейтингу увійшли й представниці команди минулої влади, що зберегли політичний вплив, — голова комітету ВР з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, народний депутат ("Європейська солідарність") Ніна Южаніна та її колега по фракції Ірина Геращенко. Однак головним "довгожителем" рейтингу Фокуса, як і раніше, залишається Юлія Тимошенко.

Уперше в рейтингу — жінки, які є лідерами громадської думки в соцмережах: Єлизавета Богуцька, яка завдяки популярності в Facebook стала народним депутатом від "Слуги народу", і критик нової влади Альона Монова. Список нових імен поповнили і громадські активістки — організатор Маршу рівності Руслана Панухник і засновниця притулку для бездомних тварин "Сіріус" Олександра Мезинова.

Традиційно сильним залишається пул представниць мас-медіа: до сотні найвпливовіших увійшли телеведуча Яніна Соколова, засновниця видання "Українська Правда" Олена Притула, шеф-редактор інтернет-видання Lb.ua Соня Кошкіна, головний редактор газети "Дзеркало тижня. Україна" Юлія Мостова, генеральний продюсер телеканалу Zik Наташа Влащенко.

Редакція долучила до рейтингу також нобелівську лауреатку з літератури Ольгу Токарчук, яка хоч і народилася у Польщі, проте має українські корені.

Музичним відкриттям цього року стала реп-виконавиця ALYONA ALYONA. А стрімкого успіху в спорті досягла 17-річна тенісистка Дарина Снігур. 

Український бізнес у рейтингу представляють, зокрема, співвласниця мереж "Епіцентр К" і "Нова Лінія" Галина Герега, генеральний директор Vodafone Україна Ольга Устинова, засновниця венчурного фонду TA Ventures Вікторія Тігіпко й інші бізнес-леді.

Відбір учасниць рейтингу проведено редакційною колегією Фокуса з урахуванням результатів експертного опитування. Номінанток оцінювали за п'ятьма критеріями: вплив на державні рішення, на громадську думку, бізнес-вплив, особиста популярність і родинні зв'язки.

Середній вік учасниць — 41 рік, 90 з 100 мешкають у Києві. Детально з рейтингом можна ознайомитися на сайті

 

Все по темі

новини партнерів

18 листопада, 2019 понеділок

18 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати