live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ВР повернула у Кримінальний кодекс статтю про незаконне збагачення

Верховна Рада проголосувала за повернення до кодексу статті, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

Про це повідомляє УП.

За проголосували 259 депутатів.

Представляла законопроєкт до другого читання голова антикорупційного комітету Анастасія Красносільська.

"Що пропонує цей законопроєкт до другого читання? Відповідальність за незаконне збагачення пропонується встановити у разі, якщо набуті чиновником активи більше ніж на 6,5 млн грн. перевищують його законні доходи", - розповіла вона. 

У законі є механізм цивільної конфіскації майна, якщо сумнівні доходи чиновника перевищуть законні доходи, починаючи з 1 млн грн.

"Ці два механізми (відповідальність і конфіскація – ред.) будуть працювати разом і відповідно за найбільші крадіжки буде кримінальна відповідальність, менші – цивільна конфіскація… Механізм цивільної конфіскації передбачає рішення суду. Передбачає, що прокуратура має збирати докази, іти в суд, і тільки в тому випадку, якщо суд погоджується із поданими доказами, настає цивільна конфіскація", - сказала Красносільська.

Вона додала, що інструменти (цивільна конфіскація і кримінальна відповідальність) - будуть доступні тільки НАБУ, САП і ВАКС.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати