live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд хоче обкладати податками “сплячі” родовища нафти та газу


фото: reuters
Кабінет міністрів України планує винести на голосування до парламенту законопроєкт, яким запровадить обов'язкову сплату податків компаніями, які отримали ліцензію на видобуток нафти та газу, але не проводять жодної діяльності з видобутку

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його розрахунками, в Україні близько 80 таких “сплячих” родовищ, ліцензії на які видали, але фактичного видобутку там не відбувається.

“Але вони “сплять”, бо через корупцію їх колись уже привласнили окремі товариші, які роками чекають, поки до влади прийдуть “свої”, - повідомив Гончарук.

Зокрема, у разі, якщо ліцензію на видобуток газу чи нафти видали 3 та більше років тому, однак власник такої ліцензії не використовує її, то з нього стягуватимуть податок за видобуток. Розмір податку залежатиме від розміру родовища та дати видачі дозволу.

“Такий досвід уже успішно працює в США, Великій Британії, Норвегії, Хорватії та в деяких інших країнах. А от в Україні поки що 30% від усіх виданих спецдозволів на користування нафтогазоносними надрами - “сплячі”. Ця історія піде в минуле”, - повідомив прем'єр-міністр.

 

новини партнерів

14 серпня, 2020 п'ятниця

14 серпня, 2020 п'ятниця

13 серпня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати