live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нацбанк спростив умови для кредитування ФОПів у банках


фото: НБУ
Національний банк України запроваджує новий підхід до оцінки кредитного ризику фізичних осіб-підприємців під час ухвалення рішень про видачу їм кредитів

Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Зокрема, новим підходом передбачено, що кредитний ризик ФОПів банки будуть оцінювати на підставі портфельного підходу.

“На практиці це означатиме, що ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Так, допоки позичальники не допускатимуть прострочок за своїми зобов’язаннями, надані їм кредити вважатимуться високоякісними”, - повідомили у Нацбанку.

Там зазначають, що нова постанова спростить банкам процес видачі кредитів ФОПам та має сприяти розширенню кредитування малого та середнього бізнесу.

“Це один з кроків у потрібному напрямі та логічне продовження роботи з активізації кредитування, яке забезпечить стійке економічне зростання”, - прокоментувала нові зміни заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Нагадаємо, нещодавно програму “Повертайся і залишайся” анонсував президент Володимир Зеленський. У її межах з 1 лютого пропонують видавати кредити під:

  • 5% для нового або діючого бізнесу, який створить мінімум 2 робочих місця;

  • 7% для нового або діючого бізнесу, з виручкою до 25 млн грн на рік, який не створює робочих місць. При цьому, за кожне створене робоче місце такі підприємства зможуть зменшити розмір кредитної ставки на 0,5%;

  • 9% для діючого бізнесу з виручкою 25-50 млн грн на рік для розширення власної справи.

новини партнерів

22 січня, 2020 середа

22 січня, 2020 середа

21 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати