live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Україна вже отримала від Газпрому $2,1 млрд, - Коболєв


фото: rbc.ua
Україна отримала $2,1 млрд від "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражного суду

Про це заявив глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв в інтерв'ю LIGA.net.

За словами глави НАК, це становить майже половину всієї компенсації, яку присудив Стокгольмський арбітраж.
"$ 2,1 млрд, зарахованих в рахунок спожитого в 2014-2015 роках, але не повністю сплаченого нами газу. Це 45% всієї компенсації, присудженої нам в арбітражі в лютому 2018 року. Цю частину виграшу ми відбили у звітності і заплатили відповідні податки і дивіденди. Таким чином, ця сума майже повністю потрапила до держбюджету України ", - розповів Коболєв.

Що стосується іншої частини суми компенсації, то НАК "Нафтогаз України" продовжує займатися стягненням, зазначив Коболєв.

"З накопиченими відсотками це майже $3 млрд. У нас велика кількість активів Газпрому або арештовані, або знерухомлені в різних юрисдикціях. Я думаю, решту суми ми отримаємо. Коли? Все залежить від рішення судів. Якщо Газпром не розрахується, місцеві суди різних юрисдикцій дозволять продавати його активи ", - пояснив глава" Нафтогазу ".

  • Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені російським "Газпромом" обсяги газу для транзиту. Арбітраж присудив сплатити на користь "Нафтогазу" $4,63 млрд.

  • За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання і транзит газу "Газпром" зобов'язаний виплатити $2,56 млрд. "Газпром" зарезервував $4,7 млрд для штрафуСтокгольмського арбітражу.

  • Суд арештував голландські активи "Газпрому", щоб виплатити Україні $2,6 млрд. Британія заморозила активи "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

  • У травні газовий монополіст РФ “Газпром” через апеляцію оскаржив рішення люксембурзького суду щодо визнання та виконання на території країни рішення Стокгольмського арбітражу та стягненні з Газпрому активів на користь Нафтогазу.

  • Станом на кінець травня борг російського монополіста Газпрому перед НАК “Нафтогаз України” після рішення Стокгольмського арбітражу у справах про постачання та транзит газу через пеню перевищив $2,8 млрд.

  • 27 листопада російський газовий монополіст Газпром програв слухання в апеляційному суді на рішення Стокгольмського арбітражу, у якому намагався підтвердити своє право постачати газ до України на невигідних умовах.

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати