live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Венеціанська комісія позитивно оцінює положення судової реформи, - ЗМІ


фото: coe.int
Європейська комісія "За демократію через право", більше відома як Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінила положення закону "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" № 193-ІХ, які стосуються очищення органів суддівського врядування

Про це пише Європейська правда з посиланням на висновок Венеціанської комісії.

Зокрема, комісія позитивно оцінила  залучення міжнародних експертів у роботі Конкурсної комісії до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) та очищенні Вищої ради правосуддя (ВРП) від недоброчесних членів через Етичну комісію.

На думку "Венеціанки",  участь міжнародних експертів підвищує "суспільну довіру до судової влади та може допомогти подолати "корпоративізм", коли недоброчесні судді стримують очищення судів.

"Комісія наголосила, що такий підхід відповідає попереднім висновкам комісії щодо важливості залучення міжнародних експертів в умовах України та надання їм ключової ролі, зокрема у процесі добору суддів Вищого антикорупційного суду" - йдеться у статті.

Також "Венеціанка" привітала "зближення" ВРП та ВККС (остання тепер стає фактично допоміжним органом ВРП), оскільки визнала, що існування цих двох органів ускладнює систему суддівського врядування в Україні, і фактично закликала у майбутньому відмовитись від ВККС.

Водночас комісія зазначила, що прописаний у законі механізм звільнення суддів, у якому ключова роль належить Етичній комісії, може поставити під сумнів незалежність ВРП і бути визнаним неконституційним.

Раніше Венеційська комісія визнала легітимність російської делегації в ПАРЄ.

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати