live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Венеційська комісія визнала легітимність російської делегації в ПАРЄ, - ЗМІ


фото: coe.int
Венеційська комісія ухвалила, що ПАРЄ не зобов’язана відмовляти у визнанні повноважень депутатів з держави-члена РЄ (РФ), яка анексувала частину іншої держави

Про це повідомляє Європейська правда.

Такий висновок ухвалений комісією у п’ятницю, його зміст є в розпорядженні Європейської правди. Офіційно він буде оприлюднений у понеділок.

Документ був підготовлений за запитом регламентного комітету ПАРЄ для роз’яснення того, чи має Асамблея право визнавати повноваження делегації російської Держдуми через наявність в ній депутатів, обраних у Криму.

Венеціанка підтвердила, що і сама Рада Європи, і її держави члени "мають чітке зобов’язання не визнавати анексію, явно чи неявно".

Водночас, це необов’язково повинно призводити до позбавлення повноважень усієї делегації РФ.

Таким чином, наявність у складі РФ анексованого Криму ще не позбавляє російських депутатів права на участь у роботі ПАРЄ.

За даними видання, Венеціанка при цьому наголосила на можливості застосування інших санкцій/обмежень у ПАРЄ проти депутатів від РФ, обраних за партійними списками у Криму.

Зокрема, значення має те, чи були кримські голоси вирішальними для обрання депутатів чи партії, яка потрапила до Держдуми.

Також відзначається, що ПАРЄ може із часом збільшити перелік можливих санкцій щодо держави, що здійснила анексію.

новини партнерів

23 січня, 2020 четвер

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати