live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Держфінансування вишів тепер не залежитиме від кількості бюджетників, - заступник Новосад

Держава відходить від принципу фінансування вишів за кількістю студентів, які навчаються на бюджеті

Про це на брифінгу сказав заступник міністра освіти та науки Єгор Стадний, повідомляє Укрінформ.

"Ми починаємо шлях відходу державного фінансування від кількості студентів, які навчаються на бюджеті. Вже цього року цей показник буде впливати на відсотків 70-80%. І планомірно ми спустимо його вплив на рівень 50%. Натомість з 2020 року фінансування університетів визначає декілька показників", - сказав Стадний.

Перший показник, це регіональний коефіцієнт, який буде застосовуватися до вишів, які розташовані поза межами Києва. Так для університетів столиці цей коефіцієнт становитиме 1, для вишів Львова та Харкова - 1,03, для університетів інших обласних центрів — 1, 07.

Стадний пояснив такий принцип тим, що вступники зазвичай обирають виші в великих містах, тоді як в регіональних університетах якість освіти може бути не гіршою.

Також на державне фінансування впливатиме показник масштабу університету.

Наступний показник - кількість студентів у виші, його вага, за словами Стадного за наступні три роки має знизитися до 50% в системі розподілу фінансування. Водночас за одного студента, який навчається на технічній спеціальності, держава буде сплачувати більше на 60%, ніж за студента економічних чи гуманітарних спеціальностей.

"Ми стимулюємо в першу чергу технічні університети не втрачати свій профіль, вкладатися в технічні інженерні спеціальності, яких на сьогодні бракує. І держава тут робить крок на зустріч, підтримуючи такі технічні програми", - сказав Стадний.

Наступним буде показник обсягу коштів, які виш залучив від бізнесу чи міжнародних грантів.

"Якщо хтось довірився грошима університету, це неодмінний показник високої репутації. Держава має зважати на цей показник і так само винагороджувати тих, хто має попит у бізнесу, який робить такі замовлення, або виграє міжнародні гранти", - сказав Стадний.

Також буде враховуватися місце університету в міжнародних рейтингах - QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings та Academic Ranking of World Universities.

Показник, який буде діяти з 2021 року - працевлаштування випускників вишів.

"Якщо випускники будуть працевлаштовуватися на посадах, які вимагають вищої освіти, університет буде отримувати більше фінансування. Якщо таких випускників менше певного рівня, виш отримуватиме менше", - сказав Стадний.

Так, у 2020 році фінансування за новою формулою отримають 136 закладів вищої освіти та 12 їхніх філій, які мають власні кошториси. З них 94 заклади отримають 100-120% від бюджету 2019 року, а 54 – 95-99% від бюджету 2019 року.

Все по темі

новини партнерів

20 лютого, 2020 четвер

19 лютого, 2020 середа

20 лютого, 2020 четвер

19 лютого, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати