Сейм Польщі заборонив суддям критично висловлюватись про реформи


фото: foreignbrief
23 січня Сейм Польської республіки схвалив законопроєкт, що забороняє суддям критично висловлюватися про реформи уряду і кадрові рішення в судовій системі

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на "Deutsche welle".

Запропонований урядом закон обмежує судову владу в участі у будь-якій суспільній діяльності, яка може розглядатися як політична. Він також забороняє суддям критикувати нові призначення суддів або повноваження державних органів.

Президент Верховного суду Малгожата Герсдорф вже назвала документ "законом про затикання рота". Даний законопроєкт також піддався різкій критиці з боку Європейського союзу, Організації Об'єднаних Націй, польських експертів з правових питань і законодавців опозиції. На думку аналітиків, закон може бути використаний для придушення суддів, які критикують правові реформи уряду. Брюссель каже, що цей закон порушує принципи ЄС та демократичний поділ влади.

За законопроєкт проголосував Сейм Польщі. Тепер, коли він прийнятий у нижній палаті польського парламенту, справа за президентом Анджеєм Дудою. Очікується, що він підпише законопроєкт.

  • Нагадаємо, в листопаді 2019 Європейський суд у Люксембурзі засудив Польщу за порушення незалежності судової влади
  • У грудні 2019 Верховний суд Речі Посполитої заявив, що судова реформа в Польщі може призвести до виходу з ЄС
  • Тисячі людей вийшли на протести спірного законопроєкту правлячої партії Право і справедливість, який посилює дисциплінарну відповідальність суддів

новини партнерів

2 грудня, 2020 середа

1 грудня, 2020 вівторок

1 грудня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати