live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Прикарпатські чиновники намагаються об'єднати сільські громади, попри незгоду місцевих жителів

На Прикарпатті місцеві чиновники намагаються штучно об'єднати сільські громади, попри опір людей

Так, посадовці Івано-Франківської облдержадміністрації самі запропонували, і самі ж проголосували за об'єднання 5-ти громад Верховинського району у 3, повідомляє Еспресо.TV

На збереженні п'яти громад наполягали як місцеві органи влади, так і депутат обласної ради від Верховинщини Ігор Басараб. Адже інфраструктура високогірних сел має свою специфіку і між трьома громадами - величезна територіальна відстань.

"Є рішення сільської ради, на нього ніхто не звертає увагу. Тут, в ОДА приймають і голосують на свій розсуд. І це порушення добровільного утворення громад", - скаржиться селищний голова Верховини  Василь Мицканюк.

Найскладніша ситуація із с. Верхній Ясенів. Попри  рішення пересічних горян, районної та селищної ради залишитися  у складі Верховинської ОТГ, обласні чиновники хочуть штучно приєднати селище до Білоберізької громади. 

"Верховинська районна рада прийняла рішення: згідно з перспективним планом мало бути 5 ОТГ, але не враховується думка людей. Прийняли рішення утворити 3 ОТГ чомусь. Виникла полеміка по Верхньому Ясеніву. Дане село завжди належало до Верховини. Не врахували думку людей. Не враховали специфіку і умови проживання. Це знищення місцевого самоврядування", - вважає  Іван Шкіндюк, голова Верховинської районної ради.

"Це рішення треба переглянути. Бо більшість членів робочої групи добре й не знають, де  на мапі той Ясенів, проте  беруть участь у голосуванні", - вважає Дмитро Мартищук, сільський голова с. Верхній Ясенів.

Вже у вівторок жителі села Верхній Ясенів перекриватимуть місцеву дорогу на знак протесту. Якщо акція не допоможе, звертатимуться  до Кабміну, адже попри рішення сільських громад, остаточне рішення — за міністерством. 

Рішення про об'єднання громад було прийняте на засіданні міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою. Склад цієї групи можна подивитися тут.

 

новини партнерів

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

22 вересня, 2020 вівторок

21 вересня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати