Через план Трампа: Палестина розриває відносини зі США та Ізраїлем


фото: REUTERS
Лідер Палестини Махмуд Аббас заявив про розірвання відносин зі США та Ізраїлем через незгоду із планом мирного врегулювання глави Білого дому Дональда Трампа

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

За словами Аббаса, Палестина розірве всі відносини з Ізраїлем і США, в тому числі у сфері безпеки, через незгоду з планом мирного врегулювання близькосхідного конфлікту, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Виступаючи 1 лютого в Каїрі на зустрічі глав закордонних відомств Ліги арабських держав, Аббас сказав, що пропозиція Трампа є порушенням домовленостей, узгоджених Ізраїлем та палестинцями в Осло в 1993 році. Аббас наголосив, що ніколи не прийме умови, запропоновані Трампом і не вестиме з Ізраїлем переговори. Палестинський лідер сказав, що не спілкуватиметься і з самим Дональдом Трампом.

Аббас також заявив, що не продасть Єрусалим.

Керівництво Палестинської адміністрації та рух ХАМАС, що контролює смугу Гази, раніше відкинули мирний план. Саудівська Аравія і Єгипет закликали сторони конфлікту вивчити пропозиції США, але прямо їх не підтримали. Однозначно відкинули план Трампа Іран і Сирія.

План, який Трамп назвав "угодою століття", передбачає створення незалежної Палестинської держави, однак лише на частині території Західного берега Йордану і в смузі Гази. Згідно з планом, до Ізраїлю повинна відійти долина річки Йордан.

Єрусалим повинен стати єдиною і неподільною столицею Ізраїлю, хоча Східний Єрусалим згаданий як столиця Палестинської держави. План також передбачає виділення Палестині до $50 млрд.

  • Нагадаємо, 28 січня Трамп представив план примирення Ізраїлю з Палестиною, назвавши його «останньою можливістю» для палестинців здобути державу.

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати