live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Британія: Джонсон відправив у відставку низку міністрів


фото: reuters
У британському уряді пройшли перші відставки, які торкнули в тому числі і ключових членів Кабінету

Про це повідомляє BBC.

Одними з перших "жертв" перестановок у британському уряді стали міністр у справах Північної Ірландії Джуліан Сміт і міністр у справах бізнесу Андреа Лідсом.

Міністр житлового будівництва Естер Маквей і міністр навколишнього середовища Тереза Вільєрс також вийшли зі складу уряду.

Міністр освіти Кріс Скидмор і молодші міністри транспорту Нус Гані і Джордж Фрімен також були звільнені.

Крім того, генеральний прокурор Джеффрі Кокс, присутній на засіданні уряду, подав у відставку.

Очікувалося, що такі високопоставлені фігури, як канцлер Саджид Джавід, міністр закордонних справ Домінік Рааб і міністр внутрішніх справ Пріті Патель, залишаться на своїх місцях.

Однак пізніше стало відомо, що Саджид Джавід все ж подав у відставку.

За даними ВВС, Джонсон запропонував Джавіду зберегти портфель міністра, але при цьому звільнити всіх своїх радників - міністр трактував таку умову неприйнятною.

Новим міністром фінансів стане заступник Джавіда Ріші Сунак. 

Передбачається, що оновлена команда зможе врегулювати розбіжності як в консервативній партії, так і в країні на тлі Brexit. Водночас, консервативні чиновники заявили, що зараз не час для радикальної трансформації уряду.

Більшість членів кабінету були призначені, коли Джонсон став прем'єр-міністром у липні.

Він залишив свій в основному не зміненим після вирішальної перемоги Консервативної партії на виборах в грудні з планами провести більш суттєву перестановку після виходу Британії з ЄС.

Основні зміни очікуються на рівні молодших міністрів, зокрема, з метою досягнення гендерного балансу. Зокрема, очікується, що кілька  жінок-членів парламенту, включаючи Анну-Марі Тревельян, Сьюеллу Брейверман і Джилліан Кіган, будуть підвищені на посаді.

Також Джонсон має призначити нового міністра для нагляду за будівництвом швидкісної залізничної лінії HS2, остаточне схвалення якої відбулося на цьому тижні.

Йому також потрібно знайти когось для проведення кліматичного саміту в Глазго в цьому році.

новини партнерів

21 лютого, 2020 п'ятниця

21 лютого, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати