Україна вперше здійснила транзит газу між країнами ЄС


фото: reuters
16 березня Оператор ГТС України вперше провів транзит газу між Угорщиною і Словаччиною

Про це повідомила пресслужба компанії.

"Нова послуга транзиту на короткі відстані short-haul дозволяє замовникам транспортних послуг транспортувати газ між європейським країнами (Польща, Словаччина, Угорщина і в майбутньому Румунія) через територію України", - йдеться в повідомленні.

У ОГТСУ вважають, що ця послуга дозволить активізувати торгівлю газом між країнами Східної Європи і додатково завантажити потужності української ГТС, які після будівництва Північного потоку-1 не використовуються в повному обсязі.

Відзначається, що облік газу по цій операції здійснюється, як і по транзитній угоді з Газпромом - в енергетичних одиницях.

У компанії також працюють над створенням віртуальних точок, які спростять діяльність як суміжним операторам, так і трейдерам в точках міждержавних з'єднань. 

Зараз проходять консультації щодо створення єдиної віртуальної точки на українсько-польському кордоні, уточнюють в оператора ГТС.

У компанії нагадують, що послуга short-haul доступна з 1 січня. І додають, що розширення послуг для українських та зарубіжних замовників стало можливим після підписання нового транзитного угоди з Газпромом і міжоператорських угод з операторами ГТС суміжних європейських країн.

  • Нагадаємо, 30 грудня 2019 го Нафтогаз і Газпром домовилися підписати контракт на організацію транзиту газу через українську ГТС. В цей же день Оператор ГТС уклав з російською компанією міжоператорську угоду, що дозволила продовжити транзит газу з Росії до ЄС.
  • 31 грудня ОГТСУ і словацька Eustream підписали технічний договір про взаємодію з європейськими правилами з 1 січня 2020 на точках Будінце і Ужгород-Велке Капушани. Це відкрило можливість здійснення віртуального реверсу природного газу. Також новий оператор уклав договори з європейськими правилами із суміжними операторами Польщі, Угорщини, Румунії, Молдови. В кінці лютого Оператор ГТС заявив, що з 1 березня почне працювати віртуальний реверс газу на кордоні Україна-Словаччина.

новини партнерів

18 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати