Марченко: угода з МВФ не передбачає підвищення пенсійного віку

Меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом не передбачає підвищення пенсійного віку

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі одного з телеканалів, передає "Лівий Берег".

"Про підвищення пенсійного віку мова не йде", - сказав міністр.

Він додав, що меморандум передбачає продовження пенсійної реформи, суть якої полягає у непризначенні спецпенсій суддям, прокурорам і т. д.

За його словами, після отримання коштів від МВФ, Україна також отримає 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу та кредит $1 млрд від Світового банку.

Кошти МВФ, за даними Марченка, будуть направлені на фінансування дефіциту держбюджету, який на поточний рік передбачено близько 8%.

"Краще $5 млрд на 18 місяців, ніж $8 млрд - на 36", - сказав Марченко, коментуючи скорочення програми з МВФ і по термінах і фінансуванню.

Разом з тим він підтвердив, що меморандум передбачає продовження реформи медицини, освіти та податкової.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

  • Нагадаємо, 7 травня МВФ відмовився від підписання трирічної програми з Україною, замість цього боку зосередяться на 18-місячній. Тоді Україна розраховувала, що МВФ надасть кредити на $8 млрд, при цьому $3,5 млрд очікувалися вже в цьому році.
  • 15 травня у Офісі президента заявили, що Україна розраховує отримати перший транш кредиту від угоди з Міжнародним валютним фондом протягом двох тижнів.
  • Україна очікує, що МВФ ухвалить програму в розмірі $5 млрд доларів 5 червня, а перший транш буде виділено наступного дня, заявив Шмигаль.

новини партнерів

25 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати