live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

З легкого літнього фестивалю у Львівській філармонії відновлюються живі концерти


фото: photo-lviv.in.ua
6 серпня ввечері стартує п’ятий "Pizzicato e Cantabile"

Сьогодні увечері з музичного фестивалю"Pizzicato e Cantabile" – за участі слухачів та з урахуваннями усіх обмежень – розпочнеться новий концертний сезон Львівської національної філармонії. "Pizzicato e Cantabile", який окреслюють як фестиваль літньої пори, відбудеться  у місті Лева вже вп’яте, інформує  "Еспресо.Захід".

Йдеться про подію, створену для тих музикантів-фанатів, які не хочуть влітку тільки відпочивати, а хочуть виступати, і для  тих меломанів , які і в літні місяці хочуть відвідувати живі концерти. 

Взявши за основу італійський термін "Pizzicato e Cantabile", що в буквальному перекладі означає  "щипати і співати"( тобто  два способи добування звуку), засновниця фестивалю та його незмінна директорка, відома українська органістка,один із кращих інтерпретаторів органної творчості Й. С. Баха у Східній Європі (що вже декілька років поспіль відкриває Бахівські Фестивалі у Брно (Чехія) та у Вроцлаві), солістка Львівської національної та Рівненської філармоній, а також Львівського будинку органної та камерної музики  Олена Мацелюх вирішила організувати такий легкий фестиваль  п’ять років тому. Спочатку це була подія, яка відбулася у колі найближчих друзів, але до виконавців на Другому фестивалі уже долучилися  кияни, а з третього - фестиваль став міжнародним.

"Цього року, на жаль, про іноземних виконавців не йдеться, –розповідає кореспонденту "Еспресо.Захід" Олена Мацелюх. – Нічого не було відомо, як перетнути кордон і яких вимог у цій залежностідоведеться дотриматись. Та і, якщо чесно, з огляду статистики, поки що до нас бояться їхати. Наразі з-поза Львова матимемо тільки чудову нашу скрипальку з Америки Соломію Івахів та молоду клавесиністку та піаністку з Києва Варвару Турту. Але це не означає, що "Pizzicato e Cantabile"цього року  буде меншяскравим. Адже всі виконавці – дуже достойні, знані, цікаві, харизматичні. І знаєте, що важливо? Що, нарешті, ми зі слухачами зустрінемося наживо. Я навіть не можу передати словами, наскільки складно для виконавця грати онлайн і наскільки приємно, піднесено для живих людей, коли є енергетична віддача".

Відтак, як інформує філармонія, 15 фестивальних подій, що відбуватимуться упродовж  6 -16 серпня, об’єднають кращих українських музикантів, географія виступів яких охоплює десятки країн світу. У їхньому  виконанні в оригінальних аранжуваннях та інтерпретаціях прозвучать всесвітньовідомі шедеври Вівальді, Баха та його синів, Моцарта, Ліста, Дебюссі, Шуберта та багатьох інших. Окрему вагому сторінку фестивалю складуть вокальні вечори та вечори органної  і клавесинної музики, де музиканти виконають  шедеври, створені відомими композиторами спеціально для цих інструментів. 

Завершиться фестиваль 16 серпня святковою подією "Галантні львівські віртуози"– Концертом для органа, литавр та оркестру французького композитора Франсіса Пулєнка, в якому сольну партію у супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під орудою Ігоря Муравйова виконує Олена Мацелюх (орган).

новини партнерів

18 вересня, 2020 п'ятниця

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати