live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Грошей на всі заплановані у бюджеті витрати не вистачить, - експерт


фото: fb
Україна у 2020 році має великий дефіцит бюджету і проблеми із кредиторами. Тому є ймовірність, що не вистачить грошей на усі державні витрати

Таку позицію висловив Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру, в ефірі програми “Про гроші” з Олександром Морщавкою на телеканалі “Еспресо”.

За його словами, існує проблема фінансування дефіциту державного бюджету.

“У нас офіційно закладено 300 млрд грн. А з урахуванням того, що дохідна частина щонайменше на 100 млрд буде недовиконана (мається на увазі і держбюджет, і пенсійний фонд), скоріше за все, частина видатків просто не буде профінансована”, - сказав Кушнірук.

Він нагадав про проблеми із кредиторами.

“На сьогоднішній момент МВФ призупинив співпрацю з Україною. Про це не говориться публічно, але відомо, що ми не отримуємо транші. І така ж ситуація зі Світовим банком”, - зазначив експерт.

На його думку,економічна ситуація цьогоріч не дасть можливості припинити жити в борг.

“На жаль, можу точно сказати, що цьогоріч економіка не зростатиме. Йдеться лише про масштаби падіння. Я думаю, вони будуть суттєвіші, ніж порахував уряд. Це може бути і 8%, і 9%. Подивимось, як ми пройдемо осінь, особливо в частині міжнародної торгівлі і ситуації з пандемією”, - резюмував Кушнірук.

  • Протягом 2014-2019 років, частка держборгу України до ВВП знизилася з 70% до 40%. Про це повідомив Олег Чурій, тоді ще заступник голови Національного банку України, посилаючись на звіт Deutsche Bank.

  • Сукупний державний та гарантований державою борг України в еквіваленті в іноземній валюті перевищив 82 млрд дол. США, повідомили у Мінфіні.

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати