live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Зеленський підписав закон щодо кеш-рібейтів у кіновиробництві

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який на думку ОПУ, "підвищить конкурентоспроможність відео- та кіновиробництва України"

Про це повідомляє пресслужба ОПУ.

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки та підвищення міжнародної конкурентоспроможності галузі відео- та кіновиробництва" № 821-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 21 липня 2020 року.

Закон вносить зміни та доповнення до пункту 186.3 ст. 186 Податкового кодексу України, якими звільняється від оподаткування ПДВ в Україні експорт послуг з виробництва та компонування відео-, кіно-, анімаційних (мультиплікаційних) фільмів, телевізійних програм, рекламних роликів, фоторекламних матеріалів, комп’ютерної графіки.

Також закон повернув до Податкового кодексу норму, яка виключає субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом "Про державну підтримку кінематографії в Україні", з переліку оподатковуваних в Україні доходів нерезидентів.

Народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Микола Княжицький пояснює, що закон у його нинішньому вигляді обмежує права українських кіновиробників.

"Йдеться про те, що підписаний Зеленським закон обмежує українським продюсерам отримання субсидії від держави на створення фільмів у вигляді повернення кеш-рібейту. Кеш-рібейт поширюється на іноземних суб'єктів", - пояснив Княжицький.

Таким чином, ухвалений закон в такій редакції не допомагає українському кіновиробництву, вважає нардеп.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

  • Кеш-рібейти — це прямі відшкодування витрат компаніям, які займаються зйомками кіно та серіалів, від держави, штату (регіону) чи міста.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати