live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Формально шлях білорусів до Томосу відкритий, - релігієзнавець


фото: newsbel.by
Православні у Білорусі мають усе необхідне, аби здобути автокефалію

Про це ввечері у суботу, 15 серпня 2020 року, заявив релігієзнавець, керівник проектів та програм Інституту релігії та суспільства Українського католицького університету Дмитро Горєвой, передає Еспресо.TV з посиланням на Релігійну правду.

"Православні у Білорусі мають усе необхідне, аби здобути автокефалію. Білоруси разом із українцями століттями належали до давньої Київської митрополії. Найдавніші білоруські єпархії - Турово-Пінська та Полоцька вже з початку ІІ тисячоліття підпорядковувалися київській кафедрі. У період становлення Великого князівства Литовського, у XIV–XV ст., ми тимчасово були роз’єднаними в рамках Галицької та Литовської митрополій. Але після того, як Московська Церква пішла у розкол, Вселенський Патріарх Григорій ІІІ реорганізував православ’я у Великому князівству Литовському і постала митрополія Київська, Галицька і всієї Русі. Причому митрополичими осередками були Київ, Новогрудок у сучасній Білорусі та Вільнюс. Так було до 1686 року, коли ця велика митрополія була анексована Московським патріархатом. Та ось два роки тому, восени 2018-го, вселенський патріарх Варфоломій скасував той акт, яким ця митрополія передавалася в управління Московському патріарху, а отже не тільки Україна, а й Білорусь має право на власне автокефальне буття", - наголошує релігієзнавець.

За його словами, автокефалія церкви у Білорусі була би вигідна Православній церкві України.

"Така автокефалія була би вигідна Православній церкві України (ПЦУ). Це було би встановленням історичної справедливості. Частина Київської митрополії, що спочатку була в її складі, а тепер має автокефальний статус. А не у складі Московського патріархату, що її анексував. До того ж Православна церква Білорусі, вірогідно, першою отримала би визнання саме з боку ПЦУ, у той час, як РПЦ розповідала би про "білоруських розкольників". Це зробило би дві Церкви союзниками на міжправославній арені і допомогло відстоювати власні церковні інтереси", - пише Горєвой.

"Формально шлях білорусів до томосу відкритий. Питання у волі та бажанні. Простіше кажучи, чи є кому давати майбутній Томос? У наших північних сусідів немає такого різноманіття православних Церков, які були в Україні. В них просто не існує альтернативи Московському патріархатові. Білоруська автокефальна православна церква (БАПЦ) - не визнана структура, яка має мізерну кількість парафій та послідовників, і то головним чином за межами Білорусі, в еміграції.

Отже, допоки в Білорусі сам народ не захоче автокефальної, незалежної від Москви Церкви, цього не вдасться зробити жодному з політиків", - підсумовує він.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

26 листопада, 2020 четвер

26 листопада, 2020 четвер

25 листопада, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати