Світова криза “наздожене” Україну через півроку, - економіст


фото: ukrinform
Наслідки падіння світової економіки будуть помітні в Україні приблизно через півроку, тобто приблизно у лютому 2021 року

Таку позицію висловив Валерій Пекар, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи в ефірі програми “Великий ефір Василя Зими” на телеканалі “Еспресо”.

“Є світова економічна криза. Тому що не лише в Україні епідемія і закриття бізнесів. Світова економіка так само падає. Нас ця хвиля від світової економіки ще “дожене”. Зазвичай у нас десь півроку є “лаг””, - переконаний Пекар.

За його словами, погіршення економічної ситуації позначиться на усіх сферах діяльності в Україні.

“Навіть такі дуже захищені від кризи галузі української економіки, як експортні послуги інформаційних технологій, можуть дуже сильно втратити, тому що кількість замовників і обсяг замовлень, які надходять з Європи і Америки, скоротиться”, - додав експерт.

Він підкреслив, що зараз Україні “дуже важливо максимально відновитися до кінця року” і “не робити жодних дурниць”.

Дурницями він назвав ініціативи провести емісію та позачергово підвищити мінімальну зарплатню.

  • Падіння реального ВВП України у другому кварталі склало 11,4% у порівнянні з другим кварталом 2019 року, повідомили у Держстаті.

  • Падіння української економіки в 2020 році може досягти 4-8% у зв’язку з карантином та наслідками пандемії коронавірусу, йдеться в презентації урядової програми стимулювання економіки.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати