Вчені розробили електронну шкіру, яка реагує на біль, як справжня
Команда дослідників Мельбурнського королівського технологічного інституту розробила штучну електронну шкіру, яка реагує на біль так само, як справжня
Про це повідомляє SciTechDaily, передає "Укрінформ".
Член групи дослідників Мадху Баскаран зазначив, що прототип, який сприймає біль, є значним прогресом у напрямку біомедичних технологій та робототехніки наступного покоління.
“Шкіра - це найбільший орган чуття нашого тіла за складними функціями, як-от надсилання попереджувальних сигналів при виникненні болю. Жодні технології дотепер не могли імітувати це відчуття. Наша штучна шкіра реагує миттєво, коли тиск, тепло і холод сягають критичного рівня як подразники. Це крок уперед у розвитку систем зворотного зв’язку, які необхідні для розробки “розумного” протезування та робототехніки”, - додав Баскаран.
Дослідження було підтримано Австралійською дослідницькою радою та проведено у дослідницькому центрі університету нановиготовлення та розробки пристроїв.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе