"Так звана інавгурація": Євросоюз відмовився визнавати Лукашенка президентом Білорусі


фото: російські ЗМІ
24 вересня Європейська Рада наголосила на тому, що вибори президента у Білорусі не мають демократичної легітимності

Відповідну декларацію оприлюднили на сайті Європейської Ради.

"Згадуючи заяву Верховного представника (Європейської Ради, - Ред.) від імені Європейського Союзу від 11 вересня, ЄС ще раз повторює, що президентські вибори в Білорусі 9 серпня не були ні вільними, ні чесними. Євросоюз не визнає їх сфальсифікованих результатів. На цій підставі так звана "інавгурація" від 23 вересня 2020 року та новий мандат, на який претендував Олександр Лукашенко, не мають демократичної легітимності", - йдеться в заявві.

Читайте також: Білорусам буде дуже важко повалити владу Лукашенка, - Огризко

У заяві підкреслено, що "інавгурація" прямо суперечить волі значної частини білоруського населення, що виражається в численних, безпрецедентних і мирних акціях протесту після виборів, і служить лише для подальшого поглиблення політичної кризи в Білорусі.

"Позиція Європейського Союзу чітка: громадяни Білорусі заслуговують на право бути представленими тими, кого вони вільно обирають, на нових всеохоплюючих, прозорих та надійних виборах", - додали у ЄС.

В ЄС висловились за проведення нових вільних та чесних виборів під наглядом ОБСЄ у Білорусі.

"У світлі поточної ситуації ЄС переглядає свої відносини з Білоруссю", - йдеться в документі.

Довідка: Європейська рада - вищий політичний орган ЄС, що складається з представників глав держав та урядів Союзу та визначає головні політичні напрямки об'єднання.

  • 23 вересня у Мінську у Палаці Незалежності відбулася інавгурація Олександра Лукашенка.
  • Міністр закордонних справ Литовської республіки Лінас Лінкявічус назвав "таємну" церемонію інавгурації Олександра Лукашенка "фарсом".
  • Колишній кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська оголосила себе єдиним лідером Білорусі.
  • Після інавгурації Олександра Лукашенка, яка пройшла 23 вересня у Мінську в умовах секретності, білоруська опозиція оголосила акцію непокори.
  • Німеччина заявила про невизнання Олександра Лукашенка президентом Білорусі, незважаючи на його таємну інавгурацію в Мінську
  • Україна не вважає "інавгурацію" Лукашенка визнанням його легітимності, як президента. Заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

23 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати