Литва закликає зупинити "Північний потік-2" через отруєння Навального


фото: gettyimages
Литовський парламент ухвалив резолюцію про необхідність санкцій після отруєння російського опозиціонера Олексія Навального і важливості зупинки будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Про це повідомляється на сайті литовського Сейму.

"Сейм ухвалив постанову про отруєння Олексія Навального і щодо газопроводу "Північний потік-2", підкресливши, що ситуація з демократією, загальновизнаними правами та свободами людини в РФ залишається критичною, і закликає ЄС прийняти й реалізувати механізм санкцій ЄС у сфері прав людини за типом так званого Закону Магнітського, який включатиме список осіб і передбачати галузеві санкції проти режиму РФ", - йдеться в повідомленні.

У резолюції підкреслюється, що отруєння Навального хімічною речовиною, розробленою в російських лабораторіях і забороненою міжнародними договорами, ясно показало, що «Кремль не готовий змінити своє агресивне й цинічне ставлення стосовно політичної опозиції». І це зайвий раз нагадує про необхідність зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2".

За словами литовських депутатів, експорт енергоресурсів є основним джерелом фінансування агресивних зовнішньополітичних ініціатив Росії, в основному спрямованих проти країн Балтії та інших країн Центральної та Східної Європи.

"Газопровід "Північний потік-2" на дні Балтійського моря не має економічного підґрунтя, і є геополітичним проєктом, який збільшить залежність Європи від природного газу з РФ", - йдеться в резолюції Сейму.

Там же є нагадування, що Росія часто використовувала газ для політичного й економічного тиску на країни, які залежали від російського газу. "Північний потік-2" також потенційно може бути використаний з цією метою. Тому Сейм закликає ФРН відмовитися від проєкту газопроводу "Північний потік-2" і закликає ЄС диверсифікувати джерела енергії і постачальників.

При цьому парламент Литви наголошує на необхідності продовження підтримки дисидентів, НПО та організацій громадянського суспільства в РФ, а також незалежних ЗМІ і журналістів.

Раніше повідомлялося, що влада США працює над створенням коаліції проти російського газопроводу "Північний потік-2".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

27 січня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати