МЗС Франції: Україна демонструє відданість повному виконанню Мінських домовленостей

Україна демонструє відданість виконанню Мінських угод щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі

Про це заявило МЗС Франції.

"На паризькому саміті в грудні 2019 року глави держав та урядів нормандського формату домовились про необхідність включення в українське законодавство так званої формули Штайнмаєра, яка визначає умови набрання чинності законом про спеціальні положення щодо місцевого самоврядування в окремих районах Луганської та Донецької областей. 12 грудня 2019 року Україна в черговий раз продовжила діючий закон, щоб уникнути правового вакууму, продемонструвавши свою відданість повному виконанню Мінських домовленостей", - йдеться у повідомленні.

Водночас у МЗС Франції зазначили, що шкодують через відсутність просування "формули Штайнмаєра".

"З тих пір у Тристоронній контактній групі під егідою ОБСЄ тривали дискусії щодо точних процедур включення формули Штайнмаєра в українське законодавство. Ми шкодуємо, що ці дискусії не просуваються протягом кількох тижнів, не залишаючи Україні іншого вибору, як оновити існуючий текст. Франція разом із Німеччиною продовжує зусилля у межах нормандського формату з метою змусити сторони виконати зобов'язання, взяті на саміті в Парижі, з метою досягнення прогресу у напрямку встановлення стійкого миру у Східній Україні", - заявили в МЗС Франції.

  • Нагадаємо, у вересні представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи народний депутат Андрій Костін заявив, що до закону про особливий статус ОРДЛО додадуть "формулу Штайнмаєра".
  • Голова делегації України в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що Україна пропонує повністю припинити вогонь у зоні ООС з початку 2021 року та провести місцеві вибори в ОРДЛО 31 березня.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати