В мережі оприлюднено унікальні фотознімки років Голодомору на Чернігівщині

Світлини належать авторству Миколи Федоровича Боканя. Чоловік переживав геноцид у легендарній гетьманський столиці Батурин, а тоді просто селі Батурин Бахмацького району Чернігівської області. На свій фотоапарат він зафіксував страждання від голоду родини та голодну смерть одного із синів - Костянтина

Зроблені Боканем фото сьогодні, 28 листопада 2020 року, опубліковала чернігівська газета Високий Вал, передає Еспресо.TV.

Заарештований як учасник одного із заборонених релігійних напрямів, Микола Бокань, а також його син, були обвинувачені в "контрреволюційній діяльності" та поширенні фотознімків "провокаційного характеру".

Читайте такожЯкі райони України найбільше постраждали від Голодомору. Карти Український науковий інститут Гарвардського університету (2018)

1938 року їх було засуджені відповідно до 8 та 5 років позбавлення волі. Обоє загинули у засланні.

Родина фотографа-аматора М.Ф. Боканя обідає у період Голодомору. Справа наліво: Бокань М.Ф., його сини - Лев, Костянтин, Олександр, дружина Васса Трохимівна та донька Ганна. с. Батурин, Бахмацького р-ну. 2 квітня 1933 р.

Син фотографа-аматора М.Ф. Боканя на колгоспному полі, де помер від виснаження його брат Костянтин. с. Батурин, Бахмацького р-ну.

Лікарське свідоцтво від 1 липня 1933 р. про смерть від виснаження Костянтина – сина фотографа-аматора М.Ф. Боканя.

Фотограф-аматор М.Ф. Бокань з дітьми під час поминок за померлим від виснаження сином Костянтином.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

19 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати