У промові з нагоди Дня пам'яті жертв Голодоморів Зеленський сказав про "сталінський режим", але не згадав Радянську Росію та комуністів

Під час свого виступу до Дня пам'яті жертв Голодоморів президент України в суботу, 28 листопада 2020 року, звинуватив у тому, що сталося "тоталітарний сталінський режим". Радянська Росія, радянська окупація, СРСР, а також заборонена нині Комуністична партія, як призвідники трагедії, їм не згадувалися

Текст промови розповсюджено пресслужбою глави української держави, передає Еспресо.TV.

Ось її повна версія

Дорогі громадяни!

Щороку в останню суботу листопада у пам’ять та серце кожного з нас приходить страшний гість - це спогад про нелюдські злочини, які позбавили життя мільйони українців.

У цей день душу нашої неньки України обпікає нестерпний біль, а на її очах тремтять сльози.

Цей день - сьогодні. День пам’яті жертв Голодоморів.

Ми вшановуємо наших предків, згадуємо про чорні сторінки історії та роки, які понівечили шрамами серце нашого народу. 1921-й, 22-й та 23-й. 1946-й і 47-й. Та одні з найстрашніших – це 1932-й та 1933-й.

Наслідком Голодомору, що визнаний геноцидом проти нашого народу з боку тоталітарного сталінського режиму, стали мільйони жертв серед українців. Це втрати, зіставні з тими, яких зазнала Україна у Другій світовій війні.

Як можна прагнути знищити цілий народ? Чому й за що?

Ми ніколи не зможемо цього зрозуміти. Ми ніколи не зможемо цього забути. Ми ніколи не зможемо цього пробачити.

Дорогі українці!

Сьогодні всі ми о 16-й годині за київським часом приєднаємось до загальнонаціональної хвилини мовчання та запалимо у своїх вікнах свічку пам’яті. Нехай ці свічки зігріють своїм теплом душі загиблих.

Душі безневинних жертв Голодомору.

Жінок, чоловіків, дітей. 

Душі мільйонів українців.

Вічна їм пам'ять!

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати