Україна накопичила рекордні обсяги газу за останні 10 років
Україна за підсумками 2020 року накопичила 23,5 млрд куб. м газу, що є найвищим показником на початок нового року за останнє десятиріччя
Про це повідомила пресслужба Укртрансгазу.
"Оператор газосховищ України успішно завершив перший рік самостійної роботи після анбандлінгу. На початок 2021 року вітчизняні підземні сховища газу (ПСГ) були наповнені до 23,5 млрд куб. м газу - це найвищий показник на початок нового року за останнє десятиріччя. З них 7,7 млрд куб. м належать іноземним компаніям з 24 країн", - йдеться у повідомленні.
Таким чином, зазначається, що у 2020 році Україна майже в чотири рази збільшила обсяги зберігання газу, що належать нерезидентам.
Крім того, за даними Укртрансгазу, у жовтні-грудні 2020 року з українських ПСГ відібрано 4,6 млрд куб. м газу, що на 60% більше, ніж за аналогічний період 2019 року. Усього протягом минулого року рівень відбору склав 7,8 млрд куб. м газу.
У пресслужбі додали, що станом на 1 січня 2021 року запас природного газу у підземних газосховищах становить 23,5 млрд куб. м газу. Це на чверть більше показника минулого року.
Зокрема, станом на початок року іноземні трейдери зберігають у режимі "Митний склад" 7,7 млрд куб. м газу, що в 3,8 рази більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. З них у short haul режимі накопичено 4,7 млрд куб. м.
Компанії-резиденти зберігають у режимі "Митний склад" 0,9 млрд куб. м, що в 3,1 рази більше, ніж у 2020 році. З них обсяг газу, переданого до ПСГ в режимі short haul складає 0,5 млрд куб. м.
Також зазначається, що оператор газосховищ України завершив 2020 рік, маючи договірні відносини з 848 компаніями проти 651 компанії на початок 2020 року. При цьому кількість замовників-нерезидентів протягом 2020 року подвоїлася - до 90 компаній з 24 іноземних країн. На початку 2020 року в Україні свій газ зберігали представники 14 іноземних держав.
За словами т. в. о. генерального директора Укртрансгазу Сергія Переломи, перший рік роботи самостійного Оператора газосховищ України, успішний.
"Ми скористалися ситуацією на світовому газовому ринку, щоб створити необхідні для українських споживачів запаси газу, а також залучити нових іноземних замовників. За оцінками наших клієнтів, цьому сприяли конкурентноспроможний тариф на зберігання газу та спеціальний тариф на транспортування газу short haul", - цитує пресслужба слова Переломи.
Також, за його словами, важливу роль відіграв ріст довіри з боку міжнародної спільноти завдяки системним реформам, зокрема, завершенню анбандлінгу Оператора ГТС.
- «short haul» – послуга, що дає можливість отримувати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з'єднаннях (потужність з обмеженнями), в тому числі для подальшого зберігання природного газу в ПСГ України.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе