У Нацраді відкинули звинувачення у "замовності" та "переслідуваннях" телеканалів

Представники Національної ради з питань телебачення і радіомовлення відкинули звинувачення у вибірковому застосуванні щодо телеканалів санкцій за певні порушення

Про це повідомив перший заступник голови Нацради Валентин Коваль у Facebook.

Він прокоментував закиди з приводу "замовності" рішень щодо телеканалів, заявивши, що орган діє виключно в межах законодавства.

"Регулятор здійснює власний моніторинг теле- та радіопростору України і реагує на порушення закону незалежно від того, хто є порушником. Є два види санкцій, які за законом Нацрада накладає за певні порушення – штраф або попередження. Також регулятор може звернутися до суду по анулювання ліцензії, якщо грубі порушення мають систематичний характер", - сказав Коваль.

Читайте також: Телеканал "Прямий" заявив, що Печерський суд дозволив провести в них обшук

За його слова, майже кожне рішення Нацради викликає як позитивну, так і негативну реакцію у суспільстві.

"Але у випадку з програмою "Поярков Ньюз" на "Прямому каналі" навіть керівник каналу визнав, що висловлювання ведучого були "нижче пояса". Тому застосування нами частини 2 статті 62 і накладення попередження я вважаю цілком доречним. Канал вправі звернутися до суду", - зазначив Коваль.

Він додав, що на тому ж засіданні регулятор призначив аналогічну санкцію - попередження - каналу "ZIK" за обсценну лексику в ефірі.

Читайте також: Влада переслідує проукраїнський канал і сприяє проросійським – "Європейська Солідарність" про попередження Нацради Прямому

У свою чергу, член Нацради Максим Онопрієнко зауважив, що журналісти й прихильники телеканалу "Прямий", які під час засідання пікетували Нацраду, заявляли про утиски свободи слова.

"Наголошу, що свобода слова і “свобода лайки” - різні речі", - написав він.

  • Нагадаємо, влітку 2020 року керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький у інтерв'ю заявив, що у так званій "справі Прямого каналу" була поставлена задача арешту телеканалу, і такі вказівки давав перший заступник директора ДБР, колишній адвокат Януковича Олександр Бабіков.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати