Законопроєкт про локалізацію шкодитиме українській економіці, — Фурса

Проєкт закону про локалізацію № 3739 буде шкодити українській економіці

Таку позицію висловив Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії  Dragon Capital, в ефірі програми "Великий ефір Василя Зими" на телеканалі Еспресо.

"Питання про локалізацію якраз шкодить економіці. Згідно розрахунків Київської школи економіки, це якраз забере в нас ВВП. Мова йде про законопроєкт, який має вбити систему Prozorro", — сказав Фурса.

Він звернув увагу, що система Prozorro дозволяє державі робити закупки за найнижчою ціною.

"А локалізація під виглядом патріотизму проштовхує повернення корупційних схем. Якщо у вас є довідка, що ви українець, то ви можете продати дорожче щось державному підприємству чи державі на закупівлях. Це дуже шкідливо для економіки", — резюмував економіст.

  • Верховна Рада у липні 2020 року підтримала у першому читанні проєкт закону про локалізацію в закупівлях.
  • Міжнародна організація Тransparency International закликала Кабінет міністрів утриматися від впровадження нецінових критеріїв у закупівлях. В організації зазначили, що така ініціатива порушує міжнародні зобов'язання, відповідно до яких Україна не має віддавати перевагу будь-яким учасникам публічних закупівель та забезпечувати "рівні правила гри" у закупівлях як для іноземних, так і для вітчизняних компаній. 
  • В адміністрації президента США Дональда Трампа зауважили, що посилання в українському законопроєкті про локалізацію на нібито схожі американські закони є неправдою.

 

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати