Лідерка Шотландії заявила, що домагатиметься повторного референдуму про незалежність


фото: Reuters
Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що скористається парламентськими виборами, аби домогтися повторного референдуму про вихід Шотландії зі складу Великої Британії

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами Стерджен на парламентських виборах в травні 2021 року вона сподівається заручитися підтримкою виборців щодо організації нового референдуму про незалежність Шотландії.

"Я хочу законного референдуму, ось чому я маю намір домагатися повноважень на це в травні від народу Шотландії, і, якщо він дасть мені таке право, ось чим я займатимуся", - сказала Стерджен.

Вона підкреслила, що опитування громадської думки засвідчують, що більшість населення Шотландії хоче незалежності від Сполученого Королівства.

Зокрема, за даними The Sunday Times, 49% опитаних жителів Шотландії виступають за її відділення від Великої Британії, а 44% – проти. Крім цього, 53% опитаних висловилися за повернення до складу ЄС, проти - 31%.

Референдум з питання про незалежність Шотландії відбувся 18 вересня 2014 року. Тоді 55% шотландців проголосували за те, щоб Шотландія залишилася у складі Великої Британії.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

1 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати