Пандемія може тривати 7 років при нинішніх темпах вакцинації, – Bloomberg

5 лютого, 2021 п'ятниця
12:50

На вакцинацію, достатню для закінчення пандемії та повернення життя в звичне русло, світові може знадобитися 7 років при нинішніх темпах щеплень

Зміст

Про це пише Bloomberg.

Американське видання спробувало спрогнозувати, коли закінчиться пандемія, на підставі математичного підрахунку охоплення щепленнями. Оскільки доступні на сьогодні вакцини вимагають двох доз для повної вакцинації, розрахунки грунтуються на двох дозах на людину (але без розрізнення першої та другої доз, бо ці дані не скрізь доступні).

За даними Bloomberg, понад 119 мільйонів доз вакцин уже були введені в 67 країнах. Останній показник становив приблизно 4,54 мільйона доз на день.

У США було введено 36,7 мільйона доз – і вже більше американців отримали принаймні одну дозу, ніж дали позитивний результат на вірус із початку пандемії. За останній тиждень у Штатах вводили в середньому 1,34 мільйона доз на день.

Американські вчені припустили: для того, щоб ситуація повернулася в нормальне русло, потрібно від 70% до 85% охоплення населення вакцинами. Звіт Bloomberg Vaccine Tracker показує, що деякі країни домагаються більш швидкого прогресу, ніж інші, націлюючись на 75% охоплення вакциною двома дозами.

Ізраїль, країна з найвищим рівнем вакцинації в світі, досягне 75% охоплення всього за два місяці. США можуть встигнути з масовою вакцинацією до 2022 року (хоча Північна Дакота може впоратися на шість місяців раніше за Техас).

Оскільки вакцинація йде швидше в багатших західних країнах, ніж у решті земної кулі, при нинішніх темпах світові знадобиться на вакцинацію 75% населення 7 років.

Втім, на цю цифру можу вплинути різні обставини.

Наприклад, у Канаді через збої в постачаннях вакцин темп вакцинації впав – і зараз розрахунки показують, що для досягнення 75% охоплення потрібно понад 10 років. Однак кількість щеплень буде зростати – і прогноз також зміниться.

Вакцинація може прискоритися і з появою більшої кількості вакцин. Деякі з найбільших світових центрів із виробництва вакцин в Індії та Мексиці лише починають свою роботу.

Країни уклали контракти на понад 8,5 мільярда доз вакцини в рамках більше 100 угод, що відслідковуються Bloomberg. Лише третина країн почали кампанії вакцинації.

Вчені сподіваються на вироблення колективного імунітету завдяки широкій вакцинації. При цьому в науковому співтоваристві дискутують про те, при якому охопленні щепленнями він досягається.

Станом на сьогодні, у світі на коронавірус інфікувалися понад 195 млн людей.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
22:15
Ексклюзив
Перший бойовий пуск українських ракет "Фламінго"
Європа зацікавлена в українській балістиці, але розробляти її доведеться спільно, - авіаексперт Романенко
22:06
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:43
знущання в Одеському СІЗО
Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через скандальне відео знущання над колишнім працівником ТЦК
21:38
Ексклюзив
"Контейнери проєктувалися на падіння літака": експертка Кошарна оцінила наслідки удару "шахеда" по сховищу відпрацьованого ядерного палива біля ЧАЕС
21:13
Оновлено
футбольний матч Данія - Україна
Данія-Україна 2:1. Товариський матч достроково зупинили через стан здоров'я Еріксена, який раніше пережив клінічну смерть
20:53
Вірменія
У Вірменії на парламентських виборах завершилось голосування. Зафіксована висока явка виборців
20:25
Ексклюзив
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Авіаексперт Романенко пояснив логіку створення української балістичної ракети FP-9
20:00
OPINION
Народжений у печерах. Справжня й удавана історія "короля сирів"
19:37
Інтерв’ю
Там, де увага людей: церква має бути присутня якнайбільше в мережі інтернету, - отець Ростислав Пендюк
19:32
Ексклюзив
Ірина Геращенко
Сканування пальців, талон виборця з фотографією: Геращенко розповіла про перебіг виборів у Вірменії
19:30
Інтерв’ю
Путін та Сі Цзіньпін
Росія, Китай, Північна Корея та Іран утворюють вісь диктатур, - професор Ендрю Міхта
18:55
Дмитро Лубінець
З 2014 року 8,5 млн українців виїхали за кордон, — омбудсмен
18:44
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Британії, де планується зустріч зі Стармером, Макроном і Мерцом
18:41
Латвія
Латвія передасть Україні партію автівок, конфіскованих у п’яних водіїв
18:35
Огляд
Українські рукописи
Загублена манжета, масове ураження і клан Кеннеді – 5 книг про те, як керувати увагою
18:27
Огляд
Новий прем’єр Румунії та уродженець Одещини Еуджен Томак формує уряд: якою буде політика щодо України
18:17
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Українська балістика проходить випробування, але проблеми з масштабуванням залишаються, - авіаексперт Романенко
18:15
Ексклюзив
Путін фактично намагається переграти підсумки Холодної війни, - Міхта
17:55
ТЦК
В Україні зафіксовано вже 4 випадки смерті мобілізованих у приміщеннях ТЦК, - Лубінець
17:25
хмарна погода, хмари
Грози, град та вітер: якою буде погода у понеділок
17:06
Оновлено
Росія вдарила по ядерній інфраструктурі України: дрон частково зруйнував сховище відпрацьованого палива
Дрон РФ влучив у сховище відпрацьованого палива на Київщині, удар розслідують як воєнний злочин
17:00
OPINION
Системно відкидаючи можливість зустрічі із Зеленським, Путін сам загнав себе в кут
16:51
дамба
Катастрофа на Кубані: річка прорвала дамбу
16:10
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
16:00
Інтерв’ю
Ральф Гофф
Найближчими місяцями в України козирів стане більше, - експрацівник ЦРУ Гофф
15:46
Фільм "Пасхальний день"
"Пасхальний день" про офіцерів ТЦК став найкращим європейським фільмом на фестивалі у Кракові
15:14
москва, кремль
У Кремлі заявили, що між Україною і РФ зберігаються "закриті контакти"
15:09
Ексклюзив
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
14:34
ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
За 200-250 км від фронту: ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
14:28
Прапор США
США планують використати заморожені активи Ірану на відновлення країн Перської затоки
14:00
випуск курсантів у ліцеї ім. Героїв Крут
136 майбутніх захисників України: у Львові відбувся особливий випуск Ліцею Героїв Крут
14:00
OPINION
Російська влада обіцяє економістам лісоповал
13:58
Україна НАТО
НАТО ледве відбило кібератаку за російським сценарієм, яку імітувала українська команда
13:22
Зеленський під час візиту до Швеції
"Перевищення захмарної наглості РФ". Зеленський заявив, що радіаційний фон після удару по сховищу у нормі
12:27
Франція
Військовий парад у Франції буде присвячений Україні, - Le Figaro
12:05
астероїд , космос
Наступного тижня поблизу Землі пролетить "потенційно небезпечний" астероїд
11:32
Оновлено
На фото: пожежа в районі окупованого населеного пункту Чистякове на Донеччині після удару Сил оборони України
Сили оборони вдарили по Чонгарі, нафтобазі в Криму і Зуївській ТЕС
11:01
OPINION
Як нам стати енергостійкою країною
10:13
Джо Байден
"Найбільш корумпований президент в історії": Байден розкритикував Трампа на партійному заході
10:00
Ексклюзив
росія проти НАТО
Співпраця Північної Європи, Балтії та Центральної Європи формує новий центр НАТО, - Міхта
Більше новин