Онуфрій зустрівся з полоненими росіянами: "Хочу побажати, щоб Бог оберігав усіх людей на полі бою"

21 серпня, 2022 неділя
18:03

Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату, митрополит Онуфрій поспілкувався з узяти в полон російськими окупантами. Зустріч відбулася у Києво-Печерській Лаврі

Зміст

На ній очільник УПЦ (МП) зробив кілька заяв щодо війни, передає наближений до цієї релігійної конфесії "Союз православних журналістів".

"Хочу побажати, щоб Господь повернув вас у свою батьківщину, сім'ї. Щоб ви побачили матерів, сестер, дружин, дітей, братів, друзів. Хотів би, щоб ви їм сказали такі слова: ми не хочемо війни, яка сьогодні ведеться в Україні. Ми не хочемо, щоб руйнувалися наші міста, селища, щоб гинули наші та ваші люди. Не хочемо, щоб матері ні в Україні, ні в Росії зустрічали своїх мертвих синів і плакали над ними гіркими, невтішними сльозами. Це потрібно зупинити, це можна зупинити", - сказав митрополит, звертаючись до полонених російських солдат.

Онуфрій сказав, що "зупинити" бойові дії можна "словом любові".

"Треба знайти слово любові, яке могло б змусити замовкнути гармати, зупинити ракети. Ми хочемо, щоб був мир. Наша УПЦ робила все, щоб російський та український народи жили в мирі, злагоді та любові. Вийшло так, як вийшло. Але навіть якщо зло сталося, його слід зупинити. Нехай Господь дасть нашим правителям мужність, розум, мудрість знайти те слово любові, яким зупиняється всяке зло", - зазначив предстоятель церкви Московського патріархату.

Читайте такожМикола Княжицький. Про почуття гумору і відповідальності, російську церкву і порно

Далі митрополит Онуфрій попросив божого благословення для "усіх людей" на "полі бою"

"Хочу побажати, щоб Бог оберігав вас, усіх людей, що перебувають на полі бою. Війна - не той засіб, яким можна досягти єдності між народами, між сім'ями. Насильство неспроможне створити єдність, єдність створюється любов'ю. А любов - це Бог. Той, хто молиться і виконує божественні заповіді, є Божою людиною. Нехай Бог благословить наші землі миром", - наголосив предстоятель УПЦ (МП).

При цьому він наголосив на спільному, як він вважає, духовному корінні українців та росіян.

"Не знаю, чи розумієте ви, чи ні, але так не повинно бути. Не можна вбивати один одного. Смерть не приносить нікому користі, а лише горе у кожну оселю. Щоб народи, що вийшли з єдиної купелі Хрещення, воювали одне з одним - це ганьба. І ми повинні зробити все, щоб це безумство припинилося", - підсумував Онуфрій.

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної церкви України Євстратій після виступу Онуфрія звернув увагу на три тези, висловлені керівником УПЦ (МП).

"Вийшло так, як вийшло", - ці слова предстоятеля церкви Московського патріархату, каже архієпископ, звучать "ніби як виправдання перед тими, хто прийшов нас полонити".

Вислів Онуфрія "хочу побажати, щоб Бог оберігав вас, усіх людей, що перебувають на полі бою" Євстратій оцінює як те, що "митрополит Онуфрій бажає окупантам Божої охорони".

Читайте такожГолова УПЦ (МП) Онуфрій не зможе називатися митрополитом Київським, - патріарх Варфоломій

Засуджує представник ПЦУ й фразу очільника УПЦ (МП) щодо "війни одне з одним".

"Немає ніякого "одне з одним". Такі слова - фактично формула громадянської війни, кремлівський наратив, який, до речі, і особисто Онуфрій просував, розповідаючи про саме таку - "громадянську" - війну... Насправді Росія воює проти України. Росія напала на Україну. Росія окупувала частину її території та хоче окупувати ще більше. Як тільки Росія полишить нашу землю та повернеться до кордонів, угоду про які вона сама ж і підписала - війна завершиться. А вираз Онуфрія урівнює дві сторони, як нібито однако винні, чи однаково невинні", - підсумовує архієпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Євстратій.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+23.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
5 липня
18:15
Огляд
Роман Ратушний
Він боровся за Київ ще задовго до вторгнення РФ: сьогодні Романові Ратушному мало б виповнитись 29
17:49
Аварія на Миколаївщині
ДТП із 12 загиблими на Миколаївщині: винуватцю аварії повідомили про підозру
17:42
Оновлено
ЗРК Patriot
Віцеспікер Сейму заявив, що Польща таємно передала Україні ракети до Patriot. Міністр оборони доручив розсекретити дані про військову допомогу
17:19
FPV дрони "Колібрі"
Враховують досвід України з дронами: В армії Британії створюють новий підрозділ
17:18
У ПК "Захід" показали миті перед бойовим вильотом МіГ-29
Авіація Сил оборони знищила позиції російських операторів дронів підрозділу "Рубікон" у Покровську, а на фронті відбулося 55 боїв
17:09
Інтерв’ю
Ламі: Удари Сил оборони України по російських НПЗ - це те, що виходить за межі військового впливу та російської пропаганди
17:01
OPINION
"Зголоднілі уряди" Близького Сходу допоможуть Україні змінити вимоги до Путіна
16:45
Огляд
Звільнення Краматорська
"Той липень навчив нас, що росіян можна бити": як звільнення Слов’янська і Краматорська зупинило РФ у 2014 
16:34
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
16:21
Ексклюзив
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна має розвінчати міфи про корупцію, щоб зміцнити довіру інвесторів, - експертка з євроінтеграції Болюбаш
16:14
Юрген Клопп
Стало відомо, хто очолить збірну Німеччини після провалу на ЧС-2026
15:50
Оновлено
Увечері 4 липня РФ завдала щонайменше п'яти ударів по Запоріжжю
РФ вдарила по Запоріжжю, Сумщині, Харківщині, Дніпровщині та Херсонщині: двоє загиблих, десятки постраждалих
15:28
винищувачі JAS 39 Gripen
Посилення ППО та підготовка до використання "гріпенів": Зеленський провів розмови з Макроном та прем'єром Швеції Крістерссоном
15:22
Кремль москва
У РФ шукають операторів дронів для захисту Москви, - Reuters
15:10
Дмитро Пєсков
Пєсков заявив, що в Україні триває "справжня війна", бо за Києвом стоїть Захід
15:06
граната
На Одещині військовий у СЗЧ підірвав гранату під час перевірки документів, поранено двох поліцейських
14:47
Сергій Арбузов
Санкціонований в Україні ексголова Нацбанку Арбузов планує йти на вибори до Держдуми РФ
14:30
Вінісіус Жуніор, ЧС-2026
Бразилія грає з Норвегією, а Мексика - з Англією: розклад матчів та трансляцій 1/8 фіналу
14:20
Вімблдон
Усі російські тенісистки вилетіли з Вімблдона до четвертого кола турніру
14:01
OPINION
Ексгумації як елемент польської пропаганди
13:54
Роберт Фіцо
Словаки провалили референдум проти довічної виплати Фіцо й за повернення антикорупційних органів
13:38
ракети Taurus
Пісторіус заявив, що немає необхідності у постачанні Україні ракет Taurus
13:23
путін
Путін свідомо готовий ризикнути повторенням краху Російської імперії заради нової хвилі мобілізації, — Atlantic Council
13:15
Путін в формі (27.12.2025)
Погрози РФ напасти на Польщу – це серйозний екзамен на спроможність для НАТО і Європи, — дипломат Міл-Ман
12:51
Огляд
День незалежності США
День незалежності США: Трамп заявив про "комуністичний рак", польоти на Марс і перемогу над армією Ірану
12:43
землетрус
Офіційна кількість загиблих у Венесуелі зросла до майже 3 тисяч, про зниклих безвісти влада не говорить
12:22
В Україні відзначають День Військово-морських сил ЗСУ: ВМС посилять новою бригадою
11:51
Андрій Сибіга
Уряд Нідерландів схвалив розміщення Спецтрибуналу щодо агресії Росії проти України, - Сибіга
11:18
Оновлено
Бійці 19-го корпусу показали відео з Костянтинівки, спростувавши фейк про захоплення міста, а Сили оборони за червень уразили понад 200 тис. ворожих цілей
11:03
OPINION
Чи є підстави для міфу про реіндустріалізацію України
11:01
Сили оборони вдарили по підстанціях Криму — півострів накрила хвиля блекаутів
Сили оборони вдарили по підстанціях Криму — півострів накрила хвиля блекаутів
10:55
Турнірна сітка плейоф ЧС-2026
Визначилась перша пара чвертьфіналістів ЧС 2026: результати усіх матчів 1/8 фіналу та сітка плейоф
10:16
росія китай
Флоти Китаю та Росії проведуть спільні навчання в липні, а після — вирушать патрулювати Тихий океан
09:55
Зустріч Трамп Зеленський G7
Про що говорили Зеленський і Путін із Трампом, вітаючи із 250-річчям незалежності США
09:48
OPINION
Що стоїть за ФСБшним вкидом про "злочин УПА" у Володимирі на Волині
09:35
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Ламі: Євросоюз - це перевірений рецепт миру, який закриє болючу пам'ять Києва та Варшави
09:17
Ексклюзив
Путін Медведчук
Російська еліта починає розбавлятися українськими зрадниками: Медведчук комплектує партію до держдуми РФ, - Портников
08:29
Оновлено
"Альфа" СБУ відзвітувала про втрати РФ за тиждень, Зеленський провів нараду з ВМС на Одещині, на фронті — 295 боїв та мінус 1290 окупантів. Підсумки на ранок 5 липня
08:24
Кіліан Мбаппе, ЧС-2026
Франція та Марокко перемогли аутсайдерів і зустрінуться в 1/4 фіналу ЧС-2026
08:01
OPINION
Парадокси Росії: продавати нафту задешево і купувати дорогий бензин
Більше новин