Сенат прийняв законопроєкт про підвищення ліміту держборгу США

Палата представників Конгресу США 31 травня підтримала законопроєкт про підвищення ліміту держборгу у розмірі $31,4 трлн. 2 червня стало відомо, що закон прийняв американський сенат

Про це пише Bloomberg.

Сенат США ухвалив законопроєкт про тимчасове припинення стелі державного боргу та обмеження державних витрат до наступних виборів у 2024 році.

"Якщо ми це зробимо, ми не станемо дефолтом. Це дуже, дуже важливо", - заявив перед голосуванням лідер більшості в Сенаті Чак Шумер.

63 проголосували за, 36 - проти. Багато з представників сенату висловили стурбованість щодо окремих положень угоди, але вирішили, що це не варте того, щоб ризикувати фінансовим хаосом, який може спричинити дефолт.

Тепер очікується підпис президента Джо Байдена, який планує підтримати закон за кілька днів до наближення дефолту США.

Раніше NBC писало, що палата представників прийняла законопроєкт щодо підвищення державного боргового ліміту, який був домовлений між президентом Джо Байденом та спікером палати представників Кевіном Маккарті.

За законопроєкт проголосували 314 представників, проти - 117. У підтримці закону взяли участь 149 республіканців і 165 демократів.

Законопроєкт передбачає обмеження витрат на наступні два роки. Він також включає консервативні заходи, які дозволять повернути приблизно 28 мільярдів доларів невикористаних коштів на боротьбу зі COVID-19, скасувати виділення 1,4 мільярда доларів на фінансування інтернет-податків та перенести близько 20 мільярдів з 80 мільярдів доларів, передбачених законом про зменшення вартості, на програми, що не стосуються оборони.