Переможні новини 729-го дня війни: зброя для України, яка сягне глибокого тилу росіян, та масові жертви окупантів на ще одному полігоні

ЗСУ знову вдарили по російському полігоні, знищивши понад пів сотні окупантів, Німеччина передасть Україні далекобійні ракети, а Британія – протитанкові

Українські військові другий день поспіль успішно б'ють по полігонах окупантів

ЗСУ вдарили по полігону РФ на Херсонщині, загинули близько 60 рашистів.

"Вся ця профанація з постановкою прапора і бігством звідти була феєрично завершена тим, як вчора відпрацювали по одному з полігонів, де власне і готують відповідні штурмові групи", – сказала речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк в етері "Київ24".

За її словами, в момент удару окупанти відпрацьовували злагодженість дій. Попередньо відомо про загибель близько 60 окупантів.

Водночас Гуменюк не стала повідомляти, чим було завдано удар по окупантах: "Чим працювали? Ми використовуємо всю наявну в нас зброю та потужність. Тому не розкриваємо для ворога всіх наших запасів. Хай розуміють, що дістанемо всюди".
Напередодні ЗСУ знищили понад пів сотні окупантів, завдавши удару по полігоні на окупованій території Донецької області.

Бундестаг рекомендував надати Україні далекобійні ракети

Депутати німецького парламенту проголосували за рекомендацію надати Україні далекобійну зброю. Імовірно, йдеться про ракети Taurus. Про це повідомив народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань нацбезпеки Єгор Чернєв.

"Щойно Бундестаг проголосував за рекомендацію надати Україні системи дальньої дії для нанесення "точкових ударів глибоко в тилу російського агресора". Тобто "таурусів". Це – коаліційний документ, на відміну від опозиційного, який відхилили сьогодні трохи раніше. Рішення за Шольцом. Градус питання поступово підвищуємо, щоб добитися результату", – написав він.

Як пише Deutschlandfunk, за цю пропозицію проголосували 382 депутати, 284 висловилися проти та двоє утрималися. Утім в ухваленому документі не згадано напряму крилаті ракети Taurus. У ньому зазначено, що парламентські фракції коаліції виступають за надання Україні "додаткових необхідних систем далекобійного озброєння та боєприпасів". 

У документі, зокрема, йдеться: "Україна повинна і надалі мати можливість проводити атаки на військові об'єкти, як-от склади боєприпасів, шляхи постачання та командні пункти далеко за лінією фронту, і мати змогу захистити своїх солдатів від атак російських військових в оптимальний спосіб".

Британія оголосила про пакет допомоги, в якому є ракети Brimstone 

Британія оголосила про новий пакет військової допомоги Україні. ЗСУ, зокрема, отримають протитанкову зброю. Офіційну заяву оприлюднив міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

"Сьогодні я можу оголосити про нову партію з 200 протитанкових ракет Brimstone як подальше посилення захисту України", – йдеться в заяві.

За його словами, ці ракети раніше мали значний вплив на полі бою. Також Шаппс додав, що Велика Британія навчатиме українських військових і, разом із союзниками, проведуть навчання для ще 10 тис. осіб у першій половині 2024 року.

Комітети Європарламенту підтримали надання Україні €50 млрд

Профільні комітети Європарламенту підтримали рішення щодо Ukraine Facility, багаторічної програми фінансової допомоги для України на 50 млрд євро. Про це в соцмережі повідомила депутатка Європейського парламенту Віола фон Крамон.

"Комітет у закордонних справах Європейського Парламенту єдиний у підтримці України. Ми щойно схвалили Ukraine Facility, фінансову допомогу в розмірі 50 мільярдів євро на наступні роки", – написала фон Крамон.

Вона також запевнила, що на пленарному засіданні наступного тижня у Страсбурзі весь парламент знову буде солідарний з Україною.

Ще один пакет допомоги від Данії

Прем'єрка Данії Метте Фредеріксен оголосила про підписання безпекової угоди з Україною та пакет допомоги на $250 млн. 

На сайті міноборони скандинавської країни вказано, що завдяки цьому пакету Данія і Чехія спільно профінансують придбання 15 тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів. Вони надійдуть в Україну впродовж кількох місяців. 

Крім того, у 15-й пакет допомоги від Данії увійдуть радари, комунікаційні прилади, обладнання для дронів від данських компаній, ракети для систем протиповітряної оборони, техніка для розмінування та безпілотники.

Водночас DR, посилаючись на прем'єр-міністерку Данії Метте Фредеріксен, інформує, що в угоді про надання гарантій безпеки Данія зобов'язується підтримувати Україну як у військовій, так і в цивільній сферах протягом наступних десяти років. Угода фінансуватиметься з Українського фонду, який наразі оцінюється в 10 млрд доларів. 

В Україні представили третю машину для розмінування власного виробництва

В Україні представили третю модель вітчизняної машини для гуманітарного розмінування. Після її сертифікації планується запуск серійного виробництва. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Нова машина для розмінування за своїми характеристиками не поступається найкращим західним аналогам, наголосили у міністерстві. Українська машина створена на основі шасі трактора Т-156 та здатна очищати за годину 5 тис. квадратних метрів землі. Приблизно стільки ж очищає хорватська DOK-ING MV-10, зауважили у Мінекономіки.

Вітчизняна розробка продемонструвала також дуже високу щільність обробки землі – відстань між смугами, обробленими робочим механізмом машини, складе лише 2 сантиметри.