Перший матч Реброва у збірній, Павелко в СІЗО та результати стикових поєдинків УПЛ: огляд новин українського спорту за тиждень

З 9 по 16 червня в українському спорті трапилось чимало цікавих подій: дебют Реброва, успіхи Бех-Романчук та приїзд до Києва легендарного Домініка Гашека, який палко підтримав Україну. Еспресо підготував огляд найважливіших новин за тиждень

Футбол: перший матч Реброва у збірній України, стикові матчі УПЛ та Павелко в СІЗО

Розпочинаємо з головної спортивної команди країни - збірної України з футболу. 12 червня у Бремені національна команда зіграла внічию з Німеччиною - 3:3.

Для збірної України ця гра стала першою під керівництвом нового головного тренера Сергія Реброва. Він замінив на цій посаді Руслана Ротаня, під орудою якого національна команда розпочала відбір Євро-2024 та програла у стартовому матчі Англії (0:2). Для збірної Німеччини матч з Україною був 1000-м в історії.

Збірна України невдало розпочала матч та пропустила вже на 6-й хвилині, коли забив Ніклас Фуллькруг. Попри це, на перерву команда Сергія Реброва пішла з перевагою у рахунку. На 19-й хвилині забив Віктор Циганков. Ще за 4 хвилини Антоніо Рюдігер після удару Михайла Мудрика відправив м'яч у свої ворота.

Невдовзі після перерви Циганков зробив дубль та перетворив становище господарів поля на ще складніше.

Німеччина не здалася та зуміла зрівняти рахунок. Кай Гаверц на 83-й хвилині скоротив відставання, а у компенсований час заробив пенальті. Одинадцятиметровий реалізував Йозуа Кімміх.

Наступні дві гри збірна України проведе у кваліфікації Євро-2024. Сьогодні, 16 червня, команда Реброва зустрінеться у Скоп'є з Північною Македонією.

Еспресо проведе текстову онлайн-трансляцію поєдинку - ось посилання.

А 19 червня наші хлопці зіграють у словацькій Трнаві проти Мальти.

Дуже значна подія сталась сьогодні, 16 червня, напередодні матчу Північна Македонія - Україна. Шевченківський районний суд Львова змінив запобіжний захід президенту Української асоціації футболу Андрієві Павелку та відправив його під варту на 60 діб.

Суддя задовольнила клопотання прокурора й постановила змінити запобіжний захід на утримання під вартою терміном на 60 діб – до 14 серпня включно.

Застава у розмірі 9,88 млн грн, яку за Павелка у листопаді 2022 року внесла компанія "УАФ Маркетинг", перераховується на користь держави. Ухвала підлягає негайному виконанню.

Павелко отримав підозру у кримінальному провадженні щодо будівництва заводу з виробництва штучних футбольних полів, а також закупівлі продуктів для Федерації футболу України.

Пропонуємо також звернути увагу на УПЛ, де на тижні були зіграні стикові матчі за місця у вищій лізі українського футболу.

Після повторних зустрічей відомо, що "Верес" та "ЛНЗ Черкаси" зіграють у наступному сезоні УПЛ. На запорізький "МФК Металург" та "Інгулець" чекає перша ліга.

Результати стикових матчів УПЛ:

"Верес" (Рівне) - "МФК Металург" (Запоріжжя) 6:1

Голи: Кропивний, 16 (авт.), Балан, 23, Гагун, 28, 66, Гайдучик, 82, 89 - Могильний, 90+2

Вилучення: Сокол, 35 (МФК "Металург")

Перший матч - 0:1

"ЛНЗ Черкаси" - "Інгулець" (Петрове, Кіровоградщина) 2:1

Голи: Савін, 17, Коробенко, 30 (авт.) - Сітало, 51

Перший матч - 1:1

Гандбол: "Мотор" закінчив сезон у німецькому чемпіонаті

Запорізький "Мотор" завершив виступи у другій німецькій Бундеслізі з гандболу. Через повномасштабну агресію РФ українська команда цьогоріч грала одразу у двох чемпіонатах - України та другій німецькій Бундеслізі.

В Україні "Мотор" грали більше резервним складом, а основна команда змагалась у Німеччині. Домашні матчі другої Бундесліги запоріжці проводили у Дюсельдорфі.

За підсумками сезону, "Мотор" виграв чемпіонат та Кубок України. У другій Бундеслізі запорізька команда фінішувала на 17-му місці, випередивши зону вильоту на сім очок.

Легка атлетика: Бех-Романчук і її рекордний результат на етапі Діамантової ліги

На тижні відбувся етап Діамантової ліги в норвезькому Осло. Марина Бех-Романчук змагалася у секторі для потрійного стрибка.

Для Бех-Романчук - це третій старт у сезоні. Цікаво, що українка втретє завершила змагання на подіумі.

В Осло 27-річна українка фінішувала на третьому місці. Марина Бех-Романчук виконала три успішні спроби: 14.46 м, 14.49 м та 14.75 м. Ще тричі – заступи.

Останній стрибок Бех-Романчук виявився для неї рекордним у цьому сезоні.

Перемогу з результатом 14.91 м. здобула Юлімар Рохас з Венесуели.

Хокей: Україну відвідав Домінік Гашек

Завершуємо дуже позитивною новиною. На тижні Україну відвідав дуже поважний спортивний гість з Чехії - дворазовий володар Кубка Стенлі Домінік Гашек.

58-річний чеський голкіпер Домінік Гашек виступав у НХЛ з 1990 до 2008 року та вважається одним з найкращих у своєму амплуа в історії.

Після візиту до України Гашек записав відеозвернення до українців та поділився емоціями.

"Дякую за нагороду "Друг України". Я ціную це. Я дуже дякую вам за те, що ви робите. Ви робите це не тільки для своєї країни, а й для усієї Європи. Тримаю кулаки за кожного з вас, за те, що ви робите - захищаєте свою чудову країну, свою свободу. Очищуєте країну від російських окупантів. Женіть назад російське лайно. Слава Україні, слава українському спорту й хокею", – сказав культовий хокеїст.