Петиція про звільнення Ткаченка з посади міністра культури набрала 25 тис. голосів

Станом на 2 червня петиція про звільнення Олександра Ткаченка з посади міністра культури України набрала необхідних 25 тис. голосів. Тепер її має розглянути прем'єр

Збір підписів відбувався на сайті електронних петицій до Кабінету Міністрів України.

Автор, Юрій Шиян, просить прем'єр-міністра України здійснити подання до Верховної Ради про звільнення з посади міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, у зв'язку з неналежним виконанням своїх посадових обов'язків.

"Перебуваючи на посту міністра культури та інформаційної політики, здійснював керівництво його діяльністю таким чином, що спричинив стагнацію в культурній сфері. Недотриманням слова привселюдно осквернив пам'ять всіх загиблих Героїв України та проявив крайню зневагу до них, до бійців, до тих, хто зараз віддає своє життя. Народ обурений політикою пана Ткаченка", - йдеться в тексті петиції.

Збір підписів розпочали Нині 25 249 людей підтримали автора.

Чому вимагають відставки Ткаченка

Олександр Ткаченко очолює Міністерство культури й інформаційної політики України від 4 червня 2020 року.

Ткаченко вже подавав у відставку в листопаді 2021 року. Причиною відставки він називав рішення Кабміну щодо виокремлення Держкіно зі складу МКІП та бюджет на культуру у 2022 році. Згодом Олександр Ткаченко зазначив, що не передумав іти у відставку.

2 вересня 2022 року міністр культури та інформаційної політики розкритикував вимогу Національної спілки письменників закрити музей російського письменника у столиці. 

Засновник Ukrainer Богдан Логвиненко в лютому 2023 року в інтерв’ю одному з українських видань розповів: "Мінкульт – це абсолютно регресивна інституція, на жаль. Це неможливо. Мінкульт і Міносвіти це інституції, за які соромно, які, на мою думку, не впоралися із завданням збереження культури й освіти під час війни".

Водночас 9 березня цього року не відбулось традиційне нагородження лауреатів національної Шевченківської премії, хоча імена лауреатів стали відомі ще в лютому.

Раніше міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що у Верховній Раді з'явився законопроєкт, що пропонує механізм позбавлення державних нагород артистів, які зарекомендували себе як зрадники.

28 квітня Ткаченко висловився, що необхідно регулювати роботу Telegram. Це питання наразі перебуває на рівні обговорення.