
Американський пасьянс: США залишаються наодинці зі всім світом
Міжнародна ситуація у світі не те що напружена, а просто гнітюча
Росія і її президент Путін спровокували війну і політичну кризу у світі, а Дональд Tрамп з приходом до влади у США підсилив і продовжує її підсилювати. 2 квітня наберуть чинності нові тарифи США на товари з ЄС. Торгова війна набере нових обертів.
Вперше в історії після Другої світової війни союзник НАТО відкрито погрожує інтервенцією іншим союзникам: Данії та Канаді. Те, що зараз нависає не входить ні в яке порівняння з суперечками між Туреччиною і Грецією за приналежність деяких безлюдних острівків у Егейському морі. Зараз мова про повний контроль Сполученими Штатами величезнoї частини північноамериканського континенту.
Трамп погрожує вдарити по Ірану, взяти під контроль Сектор Гази.
Від України він вимагає проведення президентських виборів. Вибори будуть через кілька місяців після припинення вогню з обох боків. До травня, коли стікатиме термін воєнного стану гармати мають "замовкнути". Очікується, що припинення вогню станеться 20 квітня, на Великдень.
Читайте також: Трамп погрожує Путіну. Наш шанс чи не наш шанс?
Але чи будуть такі вибори справедливими? Адже на окупованих територіях і за кордоном вибори провести нереально. Це мінус 7-10 мільйонів українців. На підготовку таких виборів ЦВК вимагає мінімум три місяці. Але вже прогнозується, що вибори відбудуться у жовтні, якщо Росія не порушить режим припинення вогню.
Друга і дуже важлива віха в історії України. США намагається загнати Україну в повну промислово-економічну кабалу з тією угодою про корисні копалини та стратегічні транспортні вузли: порти, залізниці тощо. Поки що Зеленський і його адміністрація впираються, хоча далі подивимось чим нас США іще притиснуть.
Іран публічно принизив Трампа. Трамп через посередництво Оману передав лист верховному лідеру Ірану Алі Хаменеї із запитом про прямі переговори з приводу іранської ядерної програми, що "швидко розвивається". У відповідь президент США одержав повний ігнор — керівництво Ірану відмовилось від переговорів мотивуючи це недовірою до Трампа. А що Трамп? Пригрозив Ірану тяжкими бомбардуваннями.
Читайте також: Трамп. Один крок уперед і два назад
Гаразд! Удар США по Ірану був би на користь Українi. Чи "впишеться" Китай за Іран? Швидше за все, що ні. Можливо, лише вербально, але інтервенція США в Гренландію розв'язує руки Пекіну для приєднання до КНР Тайваню. Вашингтон у цій ситуації ніколи не піде на пряме зіткнення з КНР.
І лише коли у Вашингтоні зрозуміють, що США залишились наодинці з цілим світом, отоді можна сподіватись, що американське керівництво розкладе свій "пасьянс" інакше і більш адекватно.
Про автора. Ростислав Демчук, журналіст, експерт з євроатлантичних питань
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе













