![15 пересувних автотранспортних майстерень 15 пересувних автотранспортних майстерень](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347150_451127440_906349008199656_4037384120292348459_n_new_80x50_0.webp)
Інцидент з ТЦК у Львові. Ось мій особистий досвід
Оскільки соцмережами вже знову несеться "зрада" про те, що у Львові ТЦК "затримали волонтера", і в коментарях традиційне пекло – опишу таки свій недавній досвід
"А ви думаєте – нам це подобається?".
"Та ні, можу собі уявити…".
Їдемо декілька хвилин мовчки, Окрім водія, чоловік на передньому сидінні й ще один біля мене на задньому. Машина проїжджає браму і зупиняється. Я пробую відкрити дверцята – не відкриваються. Це мимоволі в мене викликає здогад і посмішку.
"А що, вискакують?".
"Навіть не уявляєте…".
Я не думав про це писати, адже справа цілком рутинна в наш час. Але оскільки соцмережами вже знову несеться "зрада" про те, що у Львові ТЦК "затримали волонтера", і в коментарях традиційне пекло – опишу таки свій недавній досвід.
Вище описана сцена відбулась дослівно декілька днів тому – я приїхав до Львова читати лекції. Ранковим потягом. О шостій ранку до мене підійшли представники ТЦК – мовляв, звірити документи. Ну, в мене чесно бодай є що звіряти. Я зголосився в комісаріат ще в березні 2022 року. Попри те, що жодного інтересу до мене тоді не проявили, я таки пройшов ВЛК. Це була марудна і тягуча справа, але такі реалії воєнного стану, це нормально і немає чого скаржитись.
Читайте також: У Львові чоловіки у військовій формі силою заштовхали цивільного у мікроавтобус: у мережі опублікували відео
Тому того ранку на вимогу представників ТЦК я витягую своє тимчасове посвідчення військовозобов’язаного і бланки з печатками ВЛК.
"Треба уточнити – їдемо з нами", - чи то питає, чи то стверджує чоловік в пікселі.
Ну, якщо треба – значить треба. Сідаємо в машину і їдемо, дорогою говоримо. Всі троє – переведені сюди після поранень.
"Та з вами хоч говорити можна. А так то всяке буває – і б’ються, і втікають. А хто за ними бігти буде? Он в нього – поранене коліно – куди він їх доганяти буде. В мене око ось – скляне. Своє залишив на xxx напрямку. Ви думаєте, мені це треба? Чи подобається?".
Я придивляюсь крізь темряву – око справді штучне.
Не буду затягувати – на ВЛК постійно привозили нових людей. До одного молодого хлопця пробивалась мама. Інший погрожував і дзвонив адвокатам. Решта, таких самих як і, трохи швейкоподібних чоловіків, сумирно чекали на свою чергу на комісію.
Читайте також: Що пішло не так із законом про мобілізацію
Врешті, печатки поставлені, рішення прийняті. Особисто я – все ще цивільний.
Я розумію і не сумніваюсь, що бувають різні ситуації та різні досвіди. Але ось це конкретно мій особистий.
Але думаю я не про це, а про цих чоловіків в пікселі, які ось так шукають людей для армії. З усім цим втіканням, бійками чи матюками в найкращому разі. І як людина, яка втратила око, чи назавжди залишилась інвалідом захищаючи країну – може це сприймати та переживати.
Ні, я не закликаю до якогось геройства. Лише прошу про повагу. Бо подобається нам це чи ні – ми є лише завдяки тому, що тисячі й тисячі стали в стрій, коли це було найбільш необхідно. Пам’ятаймо про це, перед тим як написати черговий "хитромудрий" чи "гострий" коментар. Якщо вже не вдячність – то бодай повага.
Про автора. Радомир Мокрик, український історик, культуролог, науковий працівник Інституту східноєвропейських студій на філософському факультеті Карлового університету в Празі
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Дональд Трамп Дональд Трамп](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332631_trump_reuters_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)