OPINION

Країни НАТО мають збивати російські ракети над Україною

2 вересня, 2024 понедiлок
16:56

Такої думки Сікорський і більшість поляків

Зміст

У кожного українця серце розривається від наслідків чергових атак на Харків, Суми, Кривий Ріг, Херсон, Дніпро, Київ та безліч інших міст України. Десятки вбитих, сотні й тисячі поранених, зруйновані будинки, знищена інфраструктура й запитання: "Як нам пережити зиму?". Незабаром – вже третя зима "Великої війни", коли оскаженілий ворог намагається зробити умови нашого життя нестерпними й тим знищити нашу волю до дальшого опору аж до нашої Перемоги.

Багато з нас з великим несприйняттям слухає новини про те, що наші союзники вчасно не постачали нам засобів ППО (дякуємо румунському уряду за ухвалення рішення про постачання "патріотів") і зволікають з постачанням інших видів обіцяного озброєння, зокрема, літаків F-16. Інші держави не можуть надати дозволу на застосування далекобійних ракет по військових цілях на території ворога, бо це, мовляв, призведе до "ескалації". Невже для цього рішення мало українських жертв і спокійного нівелювання Путіним його чергових "червоних ліній", остання з яких – це присутність українських військ на російській території?

Обов’язок польської влади – це дбати про безпеку громадян

Ще одне "чому?" виникає під час згадок про не збивання Польщею та Словаччиною російських ракет на території України.

Під час масованої ракетної атаки на Україну 26 серпня на глибоку територію Польщі залетів російський дрон, а може навіть два. Це було порушення повітряного простору на цілих 30 км вглиб суверенної польської землі. Генерали виправдовувалися, що для збиття в них не було певності, що це військовий об’єкт, і, що він російського походження. А крім цього, погода цього дня була погана, отже не можна було "органолептично визначити характер об’єкта". Кількість мемів в українському інтернеті тоді зашкалювала, бо насправді погода була гарна, відповідно видимість також.

Своє додав і міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш, який заявив, що Польща не збиватиме російських ракет і дронів над територією України, бо обов’язок польської влади – це дбати про безпеку власних громадян.

На щастя для Польщі й для нас, цей парад дивних заяв і коментарів представників польської влади перервав міністр закордонних справ Радослав Сікорський, який в інтерв’ю Financial Times заявив, що Польща та інші країни, що межують з Україною, просто "зобов'язані" збивати російські ракети ще до того, як вони увійдуть у їхній повітряний простір.

Він додав, що його країна має забезпечити безпеку своїх громадян, попри побоювання, що перехоплення ракет над територією України "може втягнути НАТО у війну між Росією та Україною".

"Членство в НАТО не скасовує відповідальності кожної країни за захист власного повітряного простору – це наш власний конституційний обов'язок. Особисто я вважаю, що коли ворожі ракети прямують до нашого повітряного простору, збивати їх – це законна самооборона, тому що як тільки вони перетнуть наш повітряний простір, ризик того, що хтось буде поранений уламками, є значним", – аргументував очільник польської дипломатії.

Сікорський добре відчуває настрої польського суспільства, бо, згідно з нещодавніми опитуваннями громадської думки, аж 58% поляків вважають, що Польща повинна збивати об'єкти, які пролітають над її територією під час нападу Росії на Україну, навіть якщо немає певності, що це за об'єкти.

Цей той випадок, коли звичайні люди та прозірливі політики добре знають, що і як робити. Для їхньої власної безпеки та швидшої перемоги над Росією.

Джерело

Про автора: Микола Княжицький, народний депутат України

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
5 червня
11:45
У румунському порту Констанца вибухнув морський дрон
11:21
Уперше в Україні чинна суддя отримала 15 років ув’язнення за держзраду
11:20
Ексклюзив
Нікол Пашинян
Вірменські політичні сили змагаються за прихильність Путіна, - голова Європейської партії Вірменії Хзмалян
11:01
OPINION
Лист Зеленського проти "духу Анкориджа". Якими будуть наслідки?
11:00
Наслідки удару РФ по заводу "Яготинське для дітей" на Київщині
РФ атакувала дронами завод "Яготинське для дітей" на Київщині: загинули чотири людини, є травмовані
10:54
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є нові знеструмлення у трьох областях: стан енергосистеми 5 червня
10:46
Куба
США ввели нові санкції проти президента Куби й родини Кастро
10:41
Ексклюзив
Зеленський
Ідея листа до Путіна могла бути спільно придумана з американцями, - експерт Семенюк
10:16
долар євро валюта обмін
Курс валют на 5 червня: скільки коштують євро та долар
10:11
Росіяни атакують Україну дронами "просто з заводу", бо не можуть накопичувати запаси, – Флеш
10:01
PR
Литовська платформа Contribee офіційно виходить на ринок України.
Contribee виходить на ринок України з рішенням для громадських ініціатив та авторів
09:59
Ексклюзив
Путін на штабній нараді у Курській області РФ (березень 2025 року)
Путін розраховує, що НАТО не воюватиме з ядерною державою: Жирохов про можливе відкриття Росією другого фронту в країнах Балтії
09:53
Оновлено
Вибух на поштовому терміналі у Києві
У Києві стався теракт на терміналі "Нової пошти": через вибух посилки загинула людина
09:17
ЗАЕС
Україна та РФ запровадили локальне припинення вогню поблизу ЗАЕС для ремонту лінії електропередачі
08:59
Ексклюзив
Зеленський Путін
У листі Зеленського до Путіна є важлива пропозиція, - Чаленко
08:27
Оновлено
За добу на фронті зафіксували 273 бої, Сили оборони знешкодили 1550 російських військових
08:08
Дональд Трамп
"Обидва мають піти на компроміси": Трамп прокоментував відкритого листа Зеленського до Путіна
08:07
Ексклюзив
Карта бойових дій за 23-30 травня
На Лиманському напрямку триває боротьба за логістику, противник зазнав суттєвих втрат, - бригада "Помста"
08:01
OPINION
Лист Зеленського Путіну. Пастка для диктатора
07:59
Донецький аеропорт
Асиметрична операція з трьома рівнями впливу: СБС узяли під вогневий контроль Донецький аеропорт
07:31
Капітолій (Вашингтон)
Палата представників США підтримала законопроєкт про допомогу Україні, який передбачає виділення $9 млрд
2026, четвер
4 червня
23:07
Україна поступилась Азербайджану в історичному фіналі Євро-2026 з мініфутболу
23:02
навчальний центр ЗСУ
Від початку доби на фронті зафіксували 224 бої, найбільше – на Покровському й Гуляйпільському напрямках
22:35
Пєсков
Сибіга сказав, що лист Зеленського Путіну передадуть через дипломатичні канали. Перші реакції Кремля
22:12
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Нічого фантастичного, все реально: Україна матиме антибалістичну ракету, - авіаексперт Криволап
22:05
Зеленський та Путін
"Не бійтеся вийти з війни, бо коли Росія втомлюється...": Зеленський написав відкритого листа Путіну
22:03
У ЄС пообіцяли продовжити тимчасовий захист для українських біженців після 2027 року
21:28
73-річний Володимир Путін на нараді зі своїми силовиками (травень 2026 р.)
Путін відкрив державну таємницю, навіщо завдали ударів "Орешником" по ТОТ Донеччини й Білій Церкві
20:56
Оновлено
корвет "Бойкий"
У Кронштадті поблизу Петербурга Україна уразила корвет "Бойкий". З'явилося відео наслідків
20:34
Пілоти СБС уразили два російські локомотиви у східній частині Криму
20:29
Ексклюзив
Олександр Краєв
Класичний трампівський маятник: Краєв прокоментував заяву Рубіо про військову допомогу Україні
20:05
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС шукає можливість сказати "ні" туристам РФ: міністри МВС прокоментували заклик заборонити візи росіянам
20:01
OPINION
Близьке оточення Путіна почало прозрівати?
19:49
Ексклюзив
Андрій Смолій
Українська влада не пояснила, на які компроміси доведеться піти: Смолій про заяву Петера Мадяра
19:31
Оновлено
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий
На НМТ не скасовуватимуть обовʼязковий тест із математики, – міністр Лісовий
19:14
Фрідріх Мерц
Премʼєр Чехії Бабіш вважає, що перемовини з РФ від імені ЄС має очолити Мерц
18:46
Олег Царьов
Апеляційна палата ВАКС підтвердила конфіскацію майна екснардепа Царьова в Україні
18:45
Оновлено
Суд у Швеції арештував судно CAFFA
Швеція заарештувала судно CAFFA, яке підозрюють у вивезенні української продукції з ТОТ. Сибіга привітав це рішення
18:30
Аналітика
Володимир Зеленський і Мухаммад бін Салман аль Сауд
Чому Ізраїль повинен врахувати те, як Україна змінює правила гри на Близькому Сході, - безпековий аналітик
18:21
Ідея влади вилучити 40 млрд грн з бюджету Міноборони обурює і шокує, – "ЄС"
Більше новин